Термінов0! Доліталися! Найкращому авіаперевізнику РФ – кінець: розбиратимуть на запчастини

Spread the love

Флагманський російський авіаперевізник “Аерофлот” через санкції найближчим часом зіткнеться з дефіцитом запчастин для своїх літаків Boeing та Airbus.

Про це пише Bloomberg із посиланням на експертів IBA.

“Через кілька годин після того, як президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення Росії в Україну, топ-менеджери ПАТ “Аерофлот” зібралися у штаб-квартирі авіакомпанії.

В офіційній частині сюрреалістичного засідання ради вони обговорювали бюджет флагманського російського перевізника, не згадуючи про війну або будь-які ризики, які вона може створити”, – пише агентство з посиланням на 2 джерела, які говорили на умовах анонімності.

За словами одного зі співрозмовників, у кулуарах деякі керівники “Аерофлоту” вже не знайшли нічого, окрім лайливих слів, щоб описати перспективи авіакомпанії.

Протягом кількох тижнів топ-менеджери компанії, керівник підрозділу лоукост-перельотів та керівник підрозділу стратегії підуть у відставку, підкреслює видання.

“За останні два десятиліття “Аерофлоту” вдалося перетворити себе з нащадка комуністичної епохи на відзначеного нагородами міжнародного перевізника, який управляє одним із наймолодших флотів у світі.
Тепер же на нього чекає майбутнє, схоже на його радянське минуле: оскільки через санкції його літаки Boeing Co. та Airbus SE відрізані від запчастин та обслуговування, він зміщує увагу на внутрішні маршрути та літаки місцевого виробництва”, – йдеться у статті.

“Аерофлот був створений за світовим стандартом, але він буде тінню сам по собі, здатний літати тільки в тій частині світу, які бажають вести бізнес з Росією”, – сказав Крістофер Гранвіль з лондонського консалтингового агентства TS Lombard.  “Це дзеркало для російської економіки в цілому, тепер відрізаної від економічної системи, яку очолює Захід”, – додав він.

У прес-службі “Аерофлоту” не відповіли на прохання прокоментувати засідання правління чи перспективи компанії. 

Переважна більшість більш ніж з 350 літаків “Аерофлоту” є моделями Airbus або Boeing, і компанія стикається з дефіцитом деталей, йдеться у Bloomberg.

За оцінками експертів компанії IBA, що спеціалізується на бізнес-аналітиці в галузі авіації, щоб підтримувати свій флот у працездатному стані, “Аерофлоту” вже через три місяці доведеться почати розбирати частину своїх літаків на запчастини. Замінити продукцію Boeing та Airbus на російські літаки як мінімум найближчим часом не вдасться.

Також зазначається, що через санкції “Аерофлот” не лише втратив доступ до запчастин для своїх літаків, а й був змушений різко скоротити закордонну маршрутну мережу.

До початку вторгнення РФ в Україну “Аерофлот” виконував польоти до 56 країн, а до середини травня літав лише у 13. Пасажиропотік авіакомпанії різко впав.

“У найближчому майбутньому “Аерофлот” буде в основному авіакомпанією, яка працює на внутрішньому ринку”, – вважає Арнольд Барнетт, експерт з безпеки польотів у Школі менеджменту Слоуна при Массачусетському технологічному інституті.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *