Тепер стане обов’язковим. Водіям підготували неприємний сюрприз. Готують закон

Нардепи хочуть ввести обов’язкові перевірки автовласників і транспортних засобів.

Українські водії вже встигли призабути, що таке технічний огляд автомобіля, але влада вирішила нагадати їм і розробити новий законопроект. Документ розроблений Директоратом з безпеки на транспорті при Міністерстві інфраструктури. Він уже опублікований на сайті відомства і проходить публічне обговорення.

Українці можуть висловитися з приводу цього документа до 26 березня. Також вони можуть внести свої пропозиції. Відповідно до вже розробленого документом обов’язковий техогляд транспортних засобів буде проводитися після аварій, під час перереєстрації автомобіля або ж якщо машина була переобладнана.

Крім цього, вводиться нове поняття придорожнього техогляду. Стежити за справністю машин буде новий орган Бюро безпеки експлуатації колісних транспортних засобів.

Обов’язковою буде техогляд для наступних видів транспортних засобів:

  • комерційний транспорт;
  • легкових автомобілів, але через 4 роки після випуску;
  • таксі – через 1 рік після випуску машини;
  • автобусів з місткістю понад 8 місць – через 1 рік після випуску;
  • вантажівок з тоннажністю до 3,5 тонн – через 4 роки після випуску;
  • вантажівок більше 3,5 тонн – через 1 рік після випуску машини;
  • будинків на колесах, спецтранспорту та транспорту, який перевозить небезпечні вантажі – через 1 рік після випуску.

Всі ці транспортні засоби повинні будуть проходити техогляд 1 раз на два роки після настання зазначеного терміну з дня їх покупки і випуску.

Не потребують техогляді транспортні засоби зі швидкістю руху не більше 25 км / год, колекційні машини і ретротранспорт, що не експлуатується. Спортивні та дпломатіческіе автомобілі також можуть не проходити перевірки.

Новий законопроект передбачає обов’язкове проходження технічного огляду один раз на два роки, якщо автовласник прострочив цей термін, то він заплатить штраф в розмірі 34 тисячі гривень. При повторному пропуску техогляду протягом 1 року доведеться заплатити ще 17 тисяч гривень.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *