Світ на межі! Китай перейшов межу: ш0kуючuй кр0k – США б’є tрuв0rу. Нова vlйн@?!
Через дедалі агресивніші дії китайського флоту, одразу 6 країн готові долучитись до спільного патрулювання Південнокитайського моря. Так, США разом з Філіппінами, Японією та Австралією висловили готовність патрулювати Південнокитайське море, на яке претендує Китай. Однак китайські експерти вважають, що це буде загрозою для всього регіону, адже поставить його на межу нової війни світового масштабу.
Збройні сили Філіппін заявили, що Японія та Австралія висловили готовність взяти участь у спільному морському патрулюванні разом із США в Південнокитайському морі. За даними ЗМІ, Німеччина, Канада та Франція також відкриті для спільного патрулювання.
В Китаї вважають, що США тиснуть на Філіппіни щоб вони перебільшували китайську загрозу. США сподіваються зробити Філіппіни відкритою країною у військовому плані, щоб більше країн могли зайти в регіон для стримування Китаю.
Китайський військовий експерт Сун Чжунпін заявив, що потенційні багатонаціональні патрулі спрямовані на тиск проти Китаю. У такий спосіб Південнокитайське море може стати нестабільним й змінити «геополітичний ландшафт».
Варто зазначити, що ситуація довкола Південнокитайського моря загострюється. Міжнародний трибунал вирішив, що Китай не має суверенних прав на Південнокитайське море. Попри це китайські військові активно мілітаризують регіон та будують там військові бази. Через це постраждали Філіппіни, країна десятиліттями розвивала риболовство в цьому регіоні. Але вони не збираються віддавати море, тому посилюється співпраця із Сполученими Штатами.
Варто підкреслити, що у неділю, 24 вересня, Філіппіни звинуватили Берегову охорону Китаю у створенні «плавучого бар’єру» у спірному районі Південнокитайського моря. У Манілі заявили, що такі дії не дозволять філіппінцям входити в цей район і ловити рибу.
Берегова охорона Філіппін і Бюро рибальства і водних ресурсів «рішуче засудили» те, що китайські сили вирішили встановити бар’єр на ділянці мілини Скарборо.
Водне загородження Китаю не дає змоги рибалкам ловити рибу і заробляти собі на хліб, зазначили представники берегової охорони.
«[Берегова охорона Філіппін] продовжить тісно співпрацювати з усіма урядовими установами різних сторін, щоб захистити наші права на морській території», — сказав представник відомства Джей Тарріела.
Катери китайської берегової охорони помітили біля плавучого бар’єру 20 вересня.
Влада Китаю заявляє свої права на 90% Південнокитайського моря, іншими словами, це претензія на виняткові економічні зони В’єтнаму, Малайзії, Брунею, Індонезії та Філіппін.
Мілину Скарборо Китай захопив 2012 року, чим змусив філіппінців рибалити в інших районах і долати значні відстані в пошуках улову.
Водночас за колишнього президента Родріго Дутерте Пекін все ж таки дозволив філіппінським рибалкам повернутися на мілководдя, коли двосторонні відносини помітно покращилися. Однак напруженість між країнами знову зросла з приходом до влади Фердинанда Маркоса-молодшого.
За даними берегової охорони, під час патрулювання співробітники відомства виявили плавучий бар’єр завдовжки близько 300 метрів.
Повідомляється, що загородження встановили китайські берегові охоронці разом із патрульними на катері. Цьому передувала поява в спірному районі філіппінського судна.
Місцеві рибалки кажуть, що Китай часто встановлює подібні загородження, щоб обмежувати рибальство.
Також тоді стало відомо, що китайські охоронці на човні 15 разів намагалися зв’язатися по радіо з філіппінською стороною і рибалками, звинувачуючи їх у порушенні міжнародного та китайського законодавства. Але після того, як з’ясувалося, що на борту філіппінського корабля є преса, китайські човни попливли.