Розпуск Верховної Ради, Зеленський прийняв рішення: найближчим часом…

У Верховній Раді постійно відбуваються різноманітні скандали, які можуть наштовхнути президента України Володимира Зеленського вирішити ці проблеми жорсткими методами.

Президент України Володимир Зеленський скоріше за все не розпустить парламент 9-го скликання – як мінімум в найближчій перспективі. Такий сумнів висловив відомий політолог Володимир Фесенко в статті, опублікованій виданням Главред.

За словами політолога всередині фракції «Слуги народу» дійсно є конфлікт, проте ні про який розкол мова не йде, і більшість депутатів продовжують залишатися лояльними до глави держави.

Відповідно, нічого такого зараз не відбувається. Фракція «Слуги народу» дуже велика, тому внутрішні проблеми там виникали, виникають, і будуть виникати.

«Однак якщо у вас, наприклад, застуда, ви ж не йдете відразу до хірурга, а пробуєте терапевтичні методи. Тут, судячи з усього, теж обійдеться терапією, хоча Зеленський раніше і заявляв про свою готовність розпустити парламент», – зазначив Фесенко.

Додамо, що підстави для проведення дострокових місцевих виборів по всій Україні можуть з’явитися тільки в разі внесення змін до Конституції.

Про це заявив голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко.

“Одна справа, якщо ми говоримо про місцеві вибори в якомусь конкретному місці. Інше – коли мова йде про місцеві вибори по всій країні. Без внесення змін до Конституції я не бачу підстав достроково проводити їх в цілому по Україні”, – сказав він.

При цьому Діденко нагадав, що зараз обговорюється питання перших місцевих виборів, які повинні стати результатом реформи адміністративно-територіального устрою.

“Планується внесення змін до Конституції, новий закон про адміністративно-територіальний устрій, розширення адміністративно-територіальних утворень, які у нас вже є (громада, округ, регіон). І як результат – перші вибори. Коли це станеться, залежить від Верховної Ради” , – розповів глава ЦВК.

Водночас він зазначив, що якщо говорити про “точкові” місцеві вибори в конкретних містах, то підстави для них прописані в законі про місцеве самоврядування.

Як приклад Діденко навів випадок, коли рішенням суду буде встановлено якесь порушення, то, за його словами, після звернення обласної (в разі Києва – міської) державної адміністрації Верховна Рада може призначити позачергові вибори.

На уточнююче запитання, чи можливі вибори в Києві на 8 грудня, глава ЦВК наголосив, що технічно це неможливо вже.

“Відповідно до закону, виборчий процес на місцевих виборах триває 50 днів, а призначаються вони за 70 днів до голосування. Нещодавно у Верховній Раді зареєстрували нову редакцію закону про столицю, в якій передбачені вибори в Києві 8 грудня. Але, наскільки я пам’ятаю, документ не прийняли навіть у першому читанні”, – пояснив Діденко.

#Президентпочуйнас

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *