РФ може поставити Януковича президентом окупованих земель, – Козій.

Росія може поставити колишнього президента України Віктора Януковича президентом тимчасово окупованих земель. Обговорення зосереджені на подальших діях з точки зору політичної стратегії.

Таку думку у коментарі OBOZ.UA висловив експерт з військових питань Інституту євроатлантичного співробітництва Ігор Козій. Він зазначив, що інформація, яка зараз циркулює в ЗМІ, стосується навчань з використанням ядерної зброї за участі нелегітимного президента Олександра Лукашенка і Білорусі.

“При чому тут Янукович? Мені здається, що там гра буде значно цікавіша ніж просто навчання. Я думаю, що вони пробують все-таки розібрати, що далі і як робити. Я не виключаю, що знаєте як у випадку в Фінляндії, з’явився певний уряд Фінської народної республіки, не виключаю, що Януковича можуть зараз виставити, як щось на ці окуповані землі. Зробити його президентом цих окупованих земель”, – сказав експерт.

Він уточнив, що обговорення зосереджені на подальших діях з точки зору політичної стратегії. Сьогодні, наприклад, за його словами, виступи генерала Ходжеса і Каспарова висловили скептицизм щодо західної допомоги. Каспаров згадав про тисячі танків, які США мають у резерві, але Україні надається тільки невелика частина. Генерал також підкреслив відсутність політичної волі.

Ще один важливий сигнал – слухання в Конгресі США, де представники обговорювали використання американської зброї за межами України. З’ясувалося, що обмеження були введені адміністрацією, а не Конгресом.

“Більше того, що дуже цікаво, що відбулося слухання посла з особових доручень по Україні в Конгресі США, де йому теж задали питання, що Конгрес США не обмежував жодним чином використання Американської зброї на відстанях більше, ніж кордони України, далі, ніж кордони України. Тому що розуміє, що виживаємо з цієї держави, і що таке рішення було прийнято виключно адміністрацією. Четвертий цікавий сигнал, це не участь президента США в тому, що називається саміт миру для України. Я не знаю, як об’єднати все це, відверто вам скажу, я пробую об’єднати, але поки в мене чомусь виходить така не зовсім сприятлива для нашої держави картина”, – сказав Козій.

На його думку, всі ці сигнали, включаючи останні арешти в Україні, створюють не зовсім сприятливу картину для нашої держави. Можливо, Захід сумнівається в готовності України побудувати некорумповану державу і намагається обмежити її, щоб змусити діяти правильно. Це, у свою чергу, може підштовхнути Росію до агресивних дій.

Він додав, що наразі картина виглядає невтішною . Корупція в Російській Федерації, зокрема арешти в Міністерстві оборони, може призвести до змін. Можливо, це буде лише показова чистка, як у сталінські часи.

Сказати, що це лише навчання з ядерною зброєю, на думку експерта, було б занадто просто.

“Тому що явно, що Янукович там не для того. Виключно виходячи з того, саме так. Мені здається, що ключова фігура в подальшому, чи троянський кінь в подальшому, все-таки буде не Янукович, а Медведчук. Це просто припущення. Тому, готуйтесь не до найкращого, це однозначно. Поки ми не будемо мати сучасної української зброї, стільки, скільки захоче мати її любий генерал в Збройних силах України, до тих пір ми себе відчувати спокійно не будемо, це однозначно. Зброя повинна бути українська”, – резюмував Ігор Козій.

Нагадаємо, у Білорусь 24 травня прибув літак колишнього президента України Віктора Януковича. Його літак Dassault Falcon 900C (RA-09617) приземлився о 12:50 в аеропорту Гомеля.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *