Рада ухвалила бюджет на 2020 рік: що буде з доларом в Україні? Доленосне рішення!

Верховна Рада прийняла проект бюджету на 2020 рік в першому читанні

За ухвалення в цілому запропонованого проекту бюджету проголосували 255 нардепів, з них 235 – від «Слуги народу». Голосування пройшло в п’ятницю, 18 жовтня.

Перший варіант бюджету був представлений 16 вересня. При його доопрацюванні було враховано понад 2000 правок, і в результаті підсумковий варіант відрізняється від початкового збільшенням загальної частини бюджету на 17,8 мільярда гривень.

При складанні бюджету його автори врахували макропрогноз економістів на наступний рік і заклали в проект курс долара в розмірі 28,2 гривні за долар.

Основні цифри бюджету-2020:

ВВП, млрд грн: 4551,7
Зростання ВВП, %: 3,3
Доходи, млрд грн: 1079,5
Витрати бюджету, млрд грн: 1170 Отримати
Дефіцит бюджету, %: 2,09
Держборг, % ВВП: 54,1
Платежі по державному боргу, млрд грн: 438,1
Інфляція, %: 6
Середня зарплата, грн: 12043
Мінімальна зарплата, грн: 4723
Мінімальна пенсія, грн: тисяча сімсот шістьдесят дев’ять
Максимальна пенсія, грн: 17690
Заступник голови комітету з питань бюджету Олександр Трухін повідомив, що до другого читання автори проекту планують змінити деякі статті бюджету. Зокрема, мова йде про збільшення державних витрат.

«Ми вже збільшили фінансування на лікування за кордоном, на культуру, на “зшивання країни”, на створення Музею сучасної України, розвиток Малої академії наук, на модернізацію олімпійської бази. Також до другого читання передбачається збільшити доходи, з урахуванням уточнених прогнозів, поліпшення адміністрування податків, підвищення прожиткового мінімуму, збільшити виплати при народженні дитини», – розповів Трухін.

Раніше ми писали про те, що депутати влаштували бунт під час обговорення проекту нового бюджету. Найбільш спірним стало питання про внесення правок до держбюджету, з огляду на зауваження щодо розподілу субвенцій місцевим бюджетам.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *