“Призведе до бідування мільйонів”. “Витверезливий” прогноз від світового банку. “Найглибший спад з часів Другої світової війни”

Через пандемію коронавірусу світовий ВВП 2020 року скоротиться на 5,2%. Про це йдеться в доповіді Світового банку “Перспективи світової економіки”, опублікованій 8 червня.

“Пандемія коронавірусу та карантинні заходи щодо її стримування призвели до різкого і масштабного шокового впливу на світову економіку, зануривши її у глибоку рецесію. Цей спад стане найглибшим із часів Другої світової війни, а скорочення обсягів виробництва на душу населення торкнеться найбільшої частки країн із 1870 року”, – вважають аналітики Світового банку.

У прогнозі вказано, що у країнах із розвиненою економікою прогнозують падіння економічної активності на 7%, а у країнах із ринком, що формується, і країнах, що розвиваються, – на 2,5%. Доходи на душу населення, імовірно, знизяться цього року на 3,6% – “і це призведе до бідування мільйонів людей”.

Базовий прогноз Світового банку складено з огляду на припущення, що епідемічна ситуація дасть країнам із розвиненою економікою змогу скасувати введені через пандемію коронавірусу обмеження до середини року, а країнам, що розвиваються, – “трохи пізніше”, і що несприятливі глобальні наслідки згладяться у другому півріччі. За такого сценарію зростання світової економіки 2021 року сягатиме 4,2%.

Якщо ж події розвиватимуться за песимістичним сценарієм, то цього року світову економіку може очікувати зниження на 8%, а потім, 2021 року, – “мляве відновлювальне зростання”, трохи більше ніж на 1%.

“Це надзвичайно витверезний прогноз: дуже ймовірно, що нинішня криза залишить глибокі шрами і стане причиною великих загальносвітових проблем. Після цього світова спільнота має об’єднати зусилля, щоб знайти способи якнайшвидшого і стійкого пожвавлення економіки та не допустити подальшого зростання масштабів бідності й безробіття”, – сказала віцепрезидентка Світового банку Джейла Пазарбашіоглу.

У січневому огляді Світовий банк прогнозував зростання світової економіки 2020 року на 2,5%. Отже, у червні він погіршив прогноз одразу на 7,7 процентного пункту.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За інформацією американського Університету Джонса Гопкінса, у світі на COVID-19 захворіло понад 7 млн осіб, із них понад 405 тис. померли, а 3,18 млн одужали.

У зв’язку з карантином, уведеним через епідемію, у багатьох країнах було закрито підприємства, що призвело до масштабної економічної кризи. За оцінками МВФ, це найсерйозніша криза від часів Великої депресії.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *