«Привіт» Ахметову! Венедіктова влупила: 200 справ на мільярди гривень. Кримінальні провадження: олігарх догрався

Spread the love
Великий бізнес в шкаралупі політики і власних ЗМІ буде поважати закон. Генеральний прокурор України Ірина Геращенко зробила цікавий допис на своїй сторінці в Фейсбук, натякнувши у ньому на олігарха Ахметова.
Останнім часом, а якщо більш точно, мова про останні тижні, ми з вами стали телеглядачами різноманітних незвичних шоу.
У багатьох виникає відчуття, що ми не тільки дивимось ці шоу на ТВ, але і беремо в них участь. Моя персональна точка зору не повинна і не зміниться під тягарем виключно політичних аргументів. Я не інквізитор, я не прислуговую політикам, я не продаюся покупцям політичних дивідендів, я не влаштовувалась на роботу в ляльковий театр. На роботі всі прокурори давно вже знають: якщо я прийняла рішення, реалізую його не дивлячись на ситуативні ризики.
В мене склалася і власна думка, яку я не маю права висловити, зважаючи на специфіку займаної посади. Єдине, на що я маю право – реагувати на ситуацію в площині кримінальної юстиції з прицілом на процесуальний результат.
Не вважаю, що в умовах суспільного та політичного шторму Офіс Генпрокурора повинен відсиджуватися збоку. В той час, коли політики сперечаються між собою в залі українського парламенту чи в телевізійних шоу, ми на наших робочих місцях посперечаємось мовою процесуальних документів.
Повторюсь і підкреслю – я нікого не називаю заколотником, олігархом чи правопорушником, але я маю право в такий гострий для країни момент активізувати розслідування цілої низки кримінальних проваджень для того, щоб переконатися у доцільності прийнятих рішень прокурорами різних рівнів відносно суб’єктів господарювання і окремих осіб із орбіти власника кількох відомих телеканалів, вугільних підприємств, підприємств у сфері енергетики, тощо.
Ми провели попередній аналіз всього масиву кримінальних проваджень і наразі з’ясувалося, що мова йде про понад 200 справ. Ці 200 справ – результат лише поверхневої оцінки, переконана, що їх більше. Ми маємо на увазі майже всі великі підприємства в сфері вугільної промисловості та енергетики із орбіти цієї впливової людини. Орієнтовні суми завданих державі збитків обчислюються мільярдами гривень.
З метою персоніфікувати відповідальність, я увійду до груп прокурорів в основних і найбільш резонансних справах.
Водночас Телеграм-канал Вертикаль нагадує, що розслідування Радіо Свобода, програми «Схеми» з Бурштинської ТЕС Ріната Ахметова б’є по олігарху тією самою зброєю, що й до приходу до влади Зеленського.
Про те, що підприємства олігарха цькують людей у ​​Маріуполі, говорили ще за Порошенка. Але тоді президент та Ахметов разом заробляли, бо олігарха ніхто не чіпав.
Зараз у Ахметова війна із Зеленським.
На тлі якої інформація «Схем» про те, як після аварії на ТЕС усі токсичні елементи відкачували прямо у водосховище, яке з’єднується з місцевою річкою, з якої воду споживають люди, є зброєю.
Більше того, сюжет показує, що американці підтримують деолігархізацію Зеленського.
Інформаційно влада отримує підтримку від західних партнерів у боротьбі з Ахметовим. А значить, стає спекотніше та веселіше.
Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *