Повний ігнор! Вони “забили” на реформу Зеленського, його терпіння не вічне: поставили хрест

Основна частина судової реформи Зеленського не просто у підвішеному стані. Вона просто таки повністю проігнорована органом, який мав її проводити – Вищою радою правосуддя.

Про це у відеоблозі “Політична кухня розповіла журналістка Анна Калюжна.

Вона нагадала, що Вища рада правосуддя – це відомство, яке призначає суддів, які, на їх думку, гідні вершити правосуддя. І звільняє таких, які якось неправомірно себе поводили.

“Але, як показує практика, і останніх місяців теж, недоброчесних суддів вони не звільнили. Так само, як навіть не відсторонили від обов’язків судді одіозного голову Окружного адмінсуду Павла Вовка. Як і його заступника Аблова”,– наголосила Калюжна.

І додала, що НАБУ закидає Вовку і Аблову тиск на підлеглих.

Калюжна пояснила: для того, щоб спробувати почистити Вищу раду правосуддя від необ’єктивних і одіозних – при ній вирішили створити тимчасову етичну комісію за участі міжнародних експертів. Вони мали викинути звідти найодіозніших людей.

Журналістка розповіла, що міжнародна комісія делегувала туди своїх представників. Офіс Президента привітав цей вибір і подякував міжнародним партнерам.

“А от ВРП сказала: все не так, все не те. Не делегувала своїх людей до складу цієї комісії. Обхаяла представників міжнародників”, – переповіла Калюжна.

Уявіть, як це виглядає. Президент і Рада голосують реформу. А орган, нехай і найвищий у суддівській гілці – ігнорує рішення. Як кажуть мої джерела, вони не дуже хочуть, щоб їх очищенням займались люди, які відібрали адекватний склад Антикорупційного суду. Ви уявляєте, ким в очах міжнародної спільноти в цій ситуації виглядає вище керівництво держави?,– підсумувала Калюжна.

Крім того, Президент Володимир Зеленський ще на виборах пообіцяв реальну реформу судів. Це мав би забезпечити президентський закон, який вступив у силу ще 7 листопада 2019 року.

Минуло три місяці, а віз і далі там. Ба більше, Вища рада правосуддя повністю заблокувала реформу Зеленського

Як пишуть експерти, головна ідея закону Зеленського: перезавантажити органи, які реалізовують судову реформу – Вищу кваліфікаційну комісію та Вищу раду правосуддя. Але просто замінити обличчя мало.

Нові органи мають складатись зі справжніх агентів змін, продемонструвати нову якість роботи та спроможність побороти кругову поруку. Саме тому до цих процесів залучено міжнародних експертів з бездоганною репутацією та надано їм вирішальну роль в ухваленні рішень.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *