Повелитель гострих відчуттів Нефьодов назвав постачання масок в Іспанію легальним

Митниця підтвердила постачання масок в Іспанію і назвала їх легальними

Українці збунтувались, що деякі ділки постачають дефіцитні в Україні медичні маски  Іспанію, аби підзаробити під час пандемії коронавірусу. Але тим самим українців позбавляють найголовнішого – шансу не заразитись смертельним коронавірусом. Глава митниці Максим Нефьодов заявив на своїй стоірнці у facebook, що експорт масок в Іспанії відбувся 2 і 6 березня і є легальним, оскільки Кабмін заборонив експорт медичних товарів 11 березня.

Скріншот допису Нефьодова

“В ЗМІ з’явилося повідомлення про те, як в Іспанії розвантажують з якоїсь машини респіратори з України. Експорт цих масок відбувся ще 2-го та 6-го березня і є легальною поставкою товару. Респіратори перетнули український кордон 3-го та 7-го березня відповідно, вилетівши рейсами на Стамбул. Постанова Уряду №214, яка забороняє експорт медичних товарів та лікарських засобів, зокрема респіраторів, була прийнята 11 березня 2020 року і вступила в силу після опублікування”, – зазначає автор.

За його словами, митниця виконує закони. Після введення заборони митники, прикордонники і правоохоронці зупинили вивезення вже більш ніж 260 тис. масок та респіраторів за кордон.

Для інформації – Україна є традиційним експортером подібної продукції, торгівля йшла і в 2019 і в 2020 до погіршення ситуації із короновірусом і заборони експорту. Наприклад, в 2019 по цьому коду будо експортовано 3195 т, за лютий 2020 – 394 т. При цьому країна активно імпортує маски інших типів – більше 2 млн за 17 днів березня, наприклад…

Фото зі сторінки Нефьодова

Прикладені до повідомлення скріншоти говорять про те, що респіратори БУК-3 FFP3 продавали іспанцям за ціною близько 2 грн. за штуку (100 тис масок за $7500 при курсі 26 грн/$1 = 1,95 грн.). Зараз його і за 150 грн. немає в наявності.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *