Підвищення пенсій під загрозою! У Кабміні назвали причини. У березні не буде

Проведення пенсійної реформи передбачає періодичне «осучаснення» або індексацію пенсій – тобто, їх автоматичний перерахунок в автоматичному режимі. Цього року воно, як очікувалося, буде проведено в березні за прикладом минулого року.

Але в даний час процедура виявилася під питанням, оскільки Кабмін Олексія Гончарука ніякої команди ПФУ поки що не дав.

Так, уряд поки що не надав Пенсійному фонду нормативно-правові акти, без яких не можна провести осучаснення виплат, розповіли представникам видання в прес-службі відомства.

Також журналісти звернулися за відповіддю, чи буде «осучаснення», і в саме Міністерство соціальної політики. Але там запропонували написати письмовий запит і почекати п’ять днів відповіді, або ж запитати ще раз в Пенсійному фонді.

Справа в тому, що закон «Слуги народу” не переписали, тобто додаткове підвищення зобов’язані провести. Але ось чітких термінів в документі не вказали. У 2019-му перерахунок зробили в березні. Це пояснили тим, що тільки в цей час з’являються дані статистики, на основі яких і проводять перерахунок.

Чому необхідне «осучаснення»?

Як відомо, пенсії в Україні рахуються за такою формулою: Середня зарплата за останні три роки (по країні) * співвідношення власної зарплати до середньої по країні * стаж в роках * 1%.

А так як перший показник щорічно старіє (зарплати ростуть швидше, ніж підвищують пенсії), це призводить до того, що «старі» пенсіонери з кожним роком стають біднішими, а «нові», які з таким же рівнем зарплат і стажем виходять на заслужений відпочинок , отримують значно більше.

Щоб виправити ситуацію, ще минула влада вирішили щорічно рівень середньої зарплати за три роки у формулі підвищувати на коефіцієнт. Цей коефіцієнт рахується як сума 50% інфляції за минулий рік і середньої динаміки зростання зарплат за минулі три роки.

Для прикладу, в 2019-му при такому ж перерахунку 8,1 млн пенсіонерів отримали надбавку – в середньому 255 грн. Кожну пенсію підвищили індивідуально. Так, від 100 до 400 грн отримали 2,5 млн осіб, від 400 до 700 грн – більше 1,5 млн, від 700 до 1000 грн – 500 тис. громадян. Ще 2 млн 100 тис. пенсіонерів, що мають великий трудовий стаж і пенсію нижче 1700 гривень, отримали разові виплати в розмірі 2410 грн.

У той же час підвищення не торкнеться тих пенсіонерів, у кого:

фактичний розмір пенсії вищий, ніж розрахунковий;
пенсія виходить за «спеціальним» умов.

Як відомо, найвищі пенсії в Україні отримують ті, хто мав особливі права. Це судді у відставці, нардепи на заслуженому відпочинку. Їх виплата може досягати більше 20 тис. грн. Уже кілька років в Україні діє обмеження – ніхто не має право отримувати пенсію вище 10 прожиткових мінімумів. На даний момент це 1497 гривень.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *