Про це заявила глава британського МВС Пріті Патель.

Вона повідомила, що український уряд 28 лютого звернувся із запитом, щоб членство російського уряду в Інтерполі було припинено.

“Ми станемо на чолі відповідних міжнародних зусиль”, – заявила вона.

Глава МВС України Денис Монастирський закликає виключити Росію з Інтерполу через те, що країна-окупантка порушує основні принципи організації.

За його словами, Росія масово зловживає інструментами та послугами для прикриття своїх злочинів, а також – переслідування політичних ворогів. Зокрема, з України.

До слова, всі країни погодились відключити Росію від міжнародної платіжної системи SWIFT. Технічна підготовка до цього розпочалася раніше, і тепер вже зроблено перші кроки.

Як наслідок відключення – по всій Європі стали російські фури – закінчилось пальне, заправки не приймають грошей за заправку від російських банків, а заправщики застрягли десь на українсько-російському фронті.

Але це половина транспортного ефекту.

Літаки, які не встигли до закриття простору вилетіти в Росію, стоять в аеропортах, бо для них повітря закрите. Ну, і їх теж треба заправити, але нема чим. Бо нема грошей.

“Заборона для польотів російських літаків у небі Євросоюзу, які не встигли покинути аеропорти країн співтовариства, є “арештом парку літаків російських авіакомпаній”.

Таку думку 28 лютого висловив генеральний директор державної корпорації “Роскосмос” Дмитро Рогозін у своєму телеграм-каналі.

Нагадаємо, в суботу стало відомо, що Сполучені Штати та їхні союзники дійшли згоди заборонити найбільшим російським банкам країни доступ до міжнародної платіжної системи SWIFT.

Офіційний представник США в понеділок заявив, що ці заходи “знерухомили” будь-які активи російського центрального банку, що зберігаються в Сполучених Штатах, що завадить Росії отримати доступ до активів на сотні мільярдів доларів.

“Військова скриня Путіна у розмірі $630 млрд резервів має значення лише в тому випадку, якщо вона може використовувати їх для захисту своєї валюти, зокрема, продаючи ці резерви в обмін на купівлю рубля”, – сказав другий високопосадовець адміністрації.

“Після сьогоднішніх санкцій це буде неможливо, і “фортеця Росія” розвалиться”.

Марк Собел, колишній глава казначейства, назвав цю акцію “видатним прикладом єдності Заходу”.

“Все це сталося відразу і фактично відрізало велику країну від світової фінансової системи. До цього не було подібного прецеденту”, – сказав Собел.

В екстреному порядку російський центральний банк підвищив ключову процентну ставку до 20% із 9,5%. Влада закликала експортоорієнтовані компанії бути готовими до продажу іноземної валюти. Він також зобов’язав брокерів блокувати спроби іноземців продати російські цінні папери.

Путін 28 лютого підписав указ про контрсанкції Росії “у зв’язку з недружніми діями США і іноземних держав, що приєдналися до них”.

Джерело: korupciya.com