“Незадовільна робота”: Зеленський звільнив топ-чиновника. Указ підписано. Не пропрацював і півроку

Президент Володимир Зеленський прийняв відставку голови Тернопільської ОДА Ігоря Сопеля через ситуацію, що виникла в області після повернення українців з Китаю.

Указ про відставку Сопеля 18 березня підписав Володимир Зеленський.

Зауважимо, що Ігор Сопель пішов із займаної посади за власним бажанням. Про це повідомляє пресслужба Офісу глави держави. У Зеленського пояснили, що незадоволені роботою глави Тернопільської ОДА з інформування населення щодо епідеміологічної безпеки.

Що відомо про протести на Тернопільщині

18 і 19 лютого, напередодні прильоту в Україну евакуйованих українців з Китаю, на Тернопільщині люди влаштували протести. 18 лютого у Микулинцях Тернопільської області близько 300 осіб взяли участь у мітингу. На той момент представники українського МОЗ і Держслужби ще не повідомили, куди розмістять евакуйованих з китайського Уханя громадян.

У той же день депутати Тернопільської облради звернулися до президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Олексія Гончарука з вимогою не допустити прийняття евакуйованих з Китаю людей в області. У своєму зверненні вони зазначили, що місцеві медзаклади “не готові до надання повноцінної медичної допомоги для лікування хворих на коронавірус”, проте евакуація передбачала повернення в Україну тільки здорових українців, які пройшли обстеження.

Директор санаторію “Медобори”, де мали б розмістити евакуйованих людей, Василь Мартинюк розповів, що з ним погоджували це питання люди з МОЗ. Спершу директор погодився через наявність місць, однак згодом через тиск громади відмовився.

Хто такий Ігор Сопель?

Ігоря Сопеля було призначено на посаду голови Тернопільської обласної державної адміністрації 1 листопада 2019 року. Його представив особисто Зеленський у межах своєї робочої поїздки у Тернопільську область.

Він балотувався до Верховної Ради на позачергових парламентських виборах по 166 виборчому окрузі від партії “Слуга народу”, однак поступився самовисуванцю Миколі Люшняку.

Ігор Сопель живе у Хоросткові Гусятинського району Тернопільської області. Від 2003 року почав займатися підприємницькою діяльністю, також є головою хоростківської федерації футболу.

У 2010-2015 роках був депутатом Хоростківської міськради.
Сопель – керівник Хоростківського регіонального структурного підрозділу ТОВ “Агробізнес”.

За 2018 рік Сопель заробив 965 тисяч гривень від підприємницької діяльності і отримав 44,6 тисяч гривень зарплати.

Як свідчить його декларація, він також володіє магазином і кіоском у Хоросткові.

Йому – 45, одружений, має двох дітей.

Його дружина, Ольга Сопель, – депутат Хорстківської ОТГ, член бюджетної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку та інвестицій. Жінка була довіреною особою чоловіка на виборах до парламенту.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *