Недоторканність з Порошенка знесуть! У Зеленського не будуть панькатися, пакуй валізи

Поки в Генеральній прокуратурі готують підозру п’ятому президенту України Петру Порошенку, у “Слузі народу” вже почали прогнозувати, чи підтримають депутати подання на зняття з нього депутатської недоторканності і притягнення до кримінальної відповідальності.

Про це розповів в інтерв’ю заступник голови фракції Олександр Корнієнко.

За його словами, якщо відповідні подання щодо Порошенка буде внесено в Раду, то “слуги народу” всередині фракції приймуть рішення, причому визначатися з голосуванням – підтримувати чи ні – депутати будуть самостійно.

“Всі мотивовані голосувати за зняття недоторканності. Це повинні підтримати всі депутати, тому що це чесна позиція, адже ми від неї вже відмовилися.

По суті, це технічне голосування, коли просять зняти імунітет з метою процесуальних дій. З 1 січня 2020 року, коли вступлять в силу зміни до Конституції такі голосування будуть не потрібні.

Ми бачили голосування по Ярославу Дубневичу, коли група наших депутатів з якихось причин не підтримувала друге і третє голосування – (зняття недоторканності та арешт. Було багато нарікань на якість подання з боку Генпрокуратури”, – сказав Корнієнко.

В той же час, сьогодні, Петро Порошенко вдруге не з’явився на допит у справі “Іловайського котла”.

Про це написала у Facebook прессекретар головного військового прокурора Євгенія Слівко.

“Від його адвоката надійшла заява про намір Порошенка скористатися правом викласти свої показання власноручно і з проханням попередньо надати перелік питань які цікавлять прокурорів”, – написала вона.

Як відомо, слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань направили в Генеральну прокуратуру проект повідомлення про підозру п’ятому президенту України Петру Порошенку в рамках досудового розслідування кримінального провадження щодо можливого неправомірного впливу на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя в березні-травні 2019 року.

У документі йдеться про підозру Порошенку в скоєнні кримінальних злочинів, зокрема обмеження або позбавлення волі до 5 років і тюремний термін від 5 до 8 років.

Зазначимо, що Порошенко вже викликався у цій справі на допит до ДБР, але він до слідчих так і не з’явився. Прессекретар ДБР Анжеліка Іванова розповідала, в чому суть справи .

“Це кримінальне провадження періоду, починаючи з 2016 року, коли почалася судова реформа, під час якої судді, у яких закінчувався п’ятирічний термін їх повноважень, не були своєчасно змінені президентом. Таким чином, вони отримували винагороду у вигляді своєї зарплати судді, що могло заподіяти державі певних збитків, оскільки за фактом вони судочинства не здійснювали”, – сказала вона і додала, що вже допитуються судді у цьому кримінальному провадженні (а їх більше тисячі).

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *