Найсмачніші сорти картоплі для посадки на вашій ділянці: опис, фото

При виборі сорту картоплі для вирощування на своїй ділянці ми орієнтуємося не тільки на врожайність, лежкість і стійкість до хвороб. Водянисту, несмачну, клейку картоплю легко можна купити в магазині, а в городі для себе і своєї сім’ї хотілося б вирощувати найсмачніші сорти картоплі.

Від чого залежить смак картоплі? Яка картопля смачніша: жовта, біла або червона? Чи так важливий великий вміст крохмалю, як здається на перший погляд? Нарешті, які сорти картоплі найсмачніші?

Про це пеше Мій Світ, за матеріалами Вакурат

Яка капртопля найсмачніша?

Смак картоплі залежить від співвідношення цілого ряду хімічних речовин. Сюди належать крохмаль і білок, цукри (глюкоза і лактоза) і жирні кислоти, мінеральні солі і азотисті сполуки.

Багато хто вважає, що картопля тим смачніша, чим вищий в ній вміст крохмалю. Це міф. Звичайно, сорти з низьким вмістом крохмалю, хорошим смаком не відрізняються, але і чемпіони з “крохмалистістю” програють за смаковими якостями. Зазвичай найсмачніші сорти містять крохмаль на рівні 13-18%. У ранніх сортах крохмалю менше, в пізніх – більше.

Сорти картоплі з жовтою м’якоттю містять каротин — вони солодкуваті, смачні і не особливо розсипчасті. Картопля з червоною шкіркою володіє ніжним смаком і, як правило, добре зберігається. Біла картопля відрізняється великою кількістю вітаміну C і крохмалю, він соковитий і добре розварюється.

Але ні вміст крохмалю, ні колір шкірки і м’якоті не мають такого значного впливу на смак картоплі, як кліматичні умови, агротехніка і режим зберігання. Тому вибір сорту – це тільки перший крок до по-справжньому смачної картоплі.

Найсмачніші сорти картоплі за відгуками городників

Всі ми різні, і смаки у нас різні. Відшукати кращий сорт картоплі, який влаштує всіх, – завдання не з легких. І тим не менше більшість городників, експертів, агрономів сходяться на думці, що смакові якості деяких сортів заслуговують найвищої оцінки. Ось ці сорти:

Смачні ранні сорти картоплі

Імпала

Ранній голландський сорт. Дозріває через 55-65 днів. Шкірка жовта, м’якоть ясно-жовта. Вміст крохмалю: 10-14%. Розварюється слабо, хороша в супах і запеченому вигляді. Рекомендується викопувати зрілою: при ранньому викопуванні смакові якості залишають бажати кращого. Сорт середньостійкий до парші, вірусу скручування листя, фітофторозу. Добре зберігається.

Каратоп

Ранній німецький сорт. Дозріває за 40-55 днів. Шкірка жовта, м’якоть ясно-жовта. Вміст крохмалю: 11-15%. При варінні зберігає форму, слабо розварюється. Сорт стійкий до раку картоплі та золотистої картопляної нематоди. Середньостійкий до вірусу скручування листя та фітофторозу. Чудово зберігається.

Моллі

Ранній сорт німецької селекції. Дозріває через 55-65 днів. Шкірка і м’якоть жовтого кольору. Вміст крохмалю: 13-22%. Розварюється середньо, особливо цінується молода картопля цього сорту за вершковий смак. Сорт відносно стійкий до парші та фітофторозу. За показником лежкості програє іншим сортам.

Смачні середньостиглі сорти картоплі

Світанок київський

Середньостиглий сорт української селекції. Дозріває за 85-105 днів. Шкірка рожева, м’якоть кремового відтінку. Вміст крохмалю: 18-19%. Добре розварюється. Сорт стійкий до колорадського жука, раку і ризоктоніозу. До фітофторозу і вірусних захворювань стійкість середня. Лежкість гарна.

Тулеєвський

Дозріває за 80-100 днів. Шкірка і м’якоть жовтого кольору. Вміст крохмалю: 14-16%. При варінні не розварюється, підходить для приготування супів. Висока стійкість до вірусів, раку картоплі, парші, альтернаріозу та фітофторозу. Відмінно зберігається.

Микита

Голландський сорт Середньоранній. Дозріває за 65-80 днів. Шкірка жовта, м’якоть жовто-кремова. Вміст крохмалю: 13-18%. При ранній викопуванні сорт придатний для смаження, в стиглості розварюється і годиться на пюре. Стійкий до раку картоплі та золотистої картопляної нематоди. Середньостійкий до фітофторозу, чорної ніжки, гнилизни. Добре зберігається.

Колобок

Дозріває за 90-115 днів. Шкірка і м’якоть жовті. Вміст крохмалю: 13-15%. Не темніє при варінні, дуже хороший для смаження та приготування у фритюрі. Сорт відносно стійкий до парші і ризоктоніозу, середньостійкий до фітофторозу і альтернаріозу. Лежкість чудова.

Санте

Дозріває за 85-90 днів. Шкірка жовта, м’якоть ясно-жовта. Вміст крохмалю: 10-14%. Не розварюється, не темніє при нарізуванні, ідеальний для смаження. Сорт стійкий до картопляного раку, цистоутворюючої нематоди, парші, різноманітних вірусів. Добре зберігається.

Найсмачніші пізні сорти картоплі

Пікассо

Дозріває за 120-140 днів. Шкірка жовта з рожевими вкрапленнями, а м’якоть кремова. Вміст крохмалю: 8-13,5%. При варінні зовсім не розварюється, ідеальний для смаження та приготування салатів. Сорт стійкий до основних захворювань картоплі, крім вірусних. Середньостійкий до фітофторозу. Прекрасно і довго зберігається.

Журавинка

Середньопізній сорт білоруської селекції. Дозріває за 100-120 днів. Шкірка червона, м’якоть блідо-жовта. Вміст крохмалю: 14-19%. При варінні не темніє, розварюється несильно. Сорт стійкий до всіх основних захворювань картоплі. Середньостійкий до фітофторозу і до ризоктониозу. Відмінна лежкість.

Ласунок (Ласунак)

Середньопізній сорт білоруської селекції. Дозріває за 80-120 днів. Шкірка жовта, м’якоть блідо-жовта. Вміст крохмалю: 13-21%. При варінні добре розварюється, підходить для приготування пюре. Сорт стійкий до раку картоплі, мало ушкоджується колорадським жуком. Середньостійкий до фітофторозу, вірусів, парші. Лежкість гарна.

Кардинал

Достигає через 110-120 днів. Шкірка рожева, а м’якоть бежева з бурштиновим відтінком. Вміст крохмалю: 14-16%. При варінні не розварюється, хороший для смаження і супів. Сорт високостійкий до основних захворювань картоплі. Середньостійкий до парші, ризоктоніозу. Добре зберігається. На жаль (або на щастя), ідеального сорту картоплі не існує.

Один високоврожайний, а інший стійкий до хвороб і шкідників. Один хороший для пюре, інший утворює найсмачнішу скоринки на сковорідці. Якщо ви так і не змогли вибрати сорт картоплі для пробної посадки, не біда. У наступній статті ми запропонуємо вашій увазі ще більше сортів: найсмачнішу розсипчасту картоплю на пюре, а також кращу картоплю для смаження та приготування салатів.

Джерело: miysvit.pp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *