Можуть вбuтu! Останні слова Саакашвілі, ш0куюче зізнання на весь світ: Грузію трясе – терміновий борт

Spread the love

Експрезидент Грузії Михайло Саакашвілі може повернутися до України для відбуття покарання, якщо його засудять на Батьківщині.

Про це сказав в ефірі програми “Україна Сьогодні” на телеканалі “Україна 24” представник президента України в Конституційному суді Федір Веніславський.

За його словами, у день затримання Михайла Саакашвілі президент України Володимир Зеленський зробив заяву про те, що кожен український громадянин буде повернутий до України, незалежно від того, в якій країні перебуває. Наразі українська влада цілеспрямовано працює над можливістю повернути Саакашвілі з Грузії до Києва.

“Але треба розуміти, що Грузія – суверенна країна, є кримінально-процесуальне законодавство. Й Україна також має діяти в рамках тих правових можливостей, які їй надає у тому числі міжнародне право і двосторонні договори. Ми можемо говорити про Саакашвілі щодо повернення його до України для відбуття покарання, якщо його засудять в Грузії. Інших шляхів реагування з боку України немає”, – сказав Веніславський.

До слова, перед поверненням до Грузії Михайло Саакашвілі заявив у приватній бесіді, що він “не політик, а революціонер”. У третього президента Грузії Михайла Саакашвілі за кілька днів до його повернення на батьківщину відбулася приватна бесіда з деякими політиками та журналістами, під час якої він ознайомив співрозмовників зі своїм планом. Про це заявила головний редактор інтернет-видання “Гордон” Олеся Бацман.

За словами журналістки, зустріч відбулася у Польщі, куди вони вирушили на міжнародний економічний форум.

“Я вже говорила про те, коли дізналася, що він збирається їхати до Грузії. За кілька днів до його поїздки ми були в Польщі на міжнародному економічному форумі. Ми виступали там: Саакашвілі, Іларіонов, Гордон, Гройсман і я. Саакашвілі, сидячи за столом увечері раптом сказав: “Я поїду до Грузії”, – розповіла вона.

Коли Саакашвілі повідомив про свій намір повернутися на батьківщину, хтось із співрозмовників попередив його про неминучість арешту.

“А він дуже спокійно відповів: “Мене можуть не лише посадити, мене і вбити можуть”. І потім додав через паузу: “Але я не політик, я революціонер””, – заявила Бацман, характеризуючи особистість Саакашвілі та оцінюючи його несподіване рішення поїхати до Грузії.

Варто також зазначити, що нарешті Саакашвілі погодився на медичну допомогу, заявив його адвокат Діто Садзаглішвілі. Про це повідомляє грузинська служба Радіо Свобода «Ехо Кавказу».

«Проблеми комунікації з Міхеїлом Саакашвілі усунуті, через що Саакашвілі припинив крайню форму протесту – відмову від лікування, проведення аналізів, тестів і так далі», – заявив Садзаглішвілі.

Він зробив цю заяву після зустрічі з політиком у руставській в’язниці.

«Нам була надана можливість поспілкуватися в такій формі, щоб унеможливити запис розмови між нами Службою державної безпеки. Через це Міхеїл Саакашвілі перестав посилювати свій протест – відмову від лікування, проведення аналізів, моніторингу показників тощо», – додав адвокат.

За його словами, Саакашвілі ще раз висловив повагу до лікарів, які входять до складу консиліуму, і готовий продовжити співпрацю з медиками.

Напередодні уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що Міхеїл Саакашвілі відмовився від будь-якої медичної підтримки.

«Це дуже негарний дзвінок, тому що зараз потрібно, щоб лікар кожної хвилини був при ньому. Тому що висновок, який був зроблений ще 23 жовтня – він грузинською, але мені сказала моя колега-омбудсман (Грузії – ред.) Ніно Ломджарія, що там було написано, що ситуація може змінитися щохвилини. А якщо зараз він не буде отримувати медичну підтримку – будь-яку, як він сказав – то це ще гірше».

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *