“Львів осиротів. Не стало нашого великого патріота України»: у Львові пoмeр 94-річний ветеран УПА Олесь Гуменюк

У п’ятницю, 8 травня у віці 94-х років відійшов у вічність Олесь Гуменюк – голова Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби.

«Людина честі, відваги і міцної віри у свої переконання. Пан Олесь надихав кожного з нас своєю життєвою історією, оптимізмом і вірою в краще. Сумуємо. Співчуваємо. Львів сьогодні осиротів. Не стало нашого великого патріота України», – зазначив Андрій Садовий.

Поховають Олеся Гуменюка 10 травня на Личаківському кладовищі. Син Олеся Гуменюка Андрій повідомив, що прощання відбудеться у родинному колі.

Про це повідомляє Львівська обласна державна адміністрація, інформує Це моя Україна.

Він народився 7 листопада 1925 року. Батько Олеся Гуменюка Микола — був вояком Української Галицької Армії. У червні 1943 року добровільно зголосився до лав дивізії «Галичина». Пройшов військовий вишкіл. У липні 1944 року був поранений у битві під Бродами. Воював у лавах УПА на Бродівщині під керівництвом сотенного «Чорняк» (нар. 10.1948 — пом. 4.05.1949) ТВ-24 «Маківка» та в Карпатах.

У 1945 році засуджений до 15 років тюрми. Відбував покарання у Норильську, брав участь у Норильскому повстанні. Був одним із засновників Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби, згодом очолив його. Нагороджений Орденом «За заслуги» II ст — за вагомий особистий внесок у національне та державне відродження України, самовідданість у боротьбі за утвердження ідеалів свободи і незалежності, активну громадську діяльність, Орденом «За заслуги» III ст — за активну громадсько-політичну діяльність, участь у становленні української державності, Відзнакою Президента України — Хрест Івана Мазепи — за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю, Відзнакою Львівського міського голови «Почесний знак Святого Юрія».

Львівська ОДА висловлює щирі співчуття близьким та рідним з приводу непоправної втрати.

За матеріалами з сайту myukraine.co.ua

Джерело: vsns.co.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *