Харк0ву прurотуватися? 60 ТИСЯЧ ВЖЕ ТАМ: нова навала окуnантlv – ЗСУ nопередили.

Російські окупаційні війська намагаються атакувати позиції ЗСУ на Куп’янсько-Лиманському напрямку. Зараз там триває перегрупування армії РФ та формується ударна оперативна група військ для спроби відновити наступальні дії окупантів.

Про це в ефірі «Фабрики новин» розповів військовий експерт Олег Жданов.

За його словами, ударна група формується на базі першої Гвардійської танкової армії РФ. Там, за різними оцінками, вони нагромадили від 50 до 60 тисяч, на рубежі Сватово-Кремінна.

«Але в мережі гуляє дата, що 26-27 вересня ворог спробує відновити наступальну операцію на Куп’янсько-Лиманському напрямку, але я поки не прив’язувався б до цієї дати. Треба стежити за даними розвідки, наскільки буде активна підготовка. По тому, що там підтягується , і як змінюватиметься ситуація на інших напрямах. Щоб не довелося рашистам там чинити, як у червні-липні місяці, коли вони змушені були з цього напрямку знімати війська, з того стотисячного угрупування, яке вони там тримали», — каже Олег Жданов.

За словами військового експерта, окупанти розділили це приблизно 100-тисячне угруповання військ на дві частини.

«Одна на Куп’янському напрямку, там, десь близько 40-50 тисяч, а друга — ось сюди ближче до Бахмута і на Лиманському напрямку. Ось вона зараз формується, найбільш ударна, щоб у перспективі спробувати відновити наступальну операцію», — каже Жданов.

В свою чергу військовий експерт Олексій Гетьман в інтерв’ю Radio NV пояснив, що насправді означає нещодавнє «підсилення» сил окупантів на Куп’янському напрямку.

В ефірі Radio NV Гетьман зазначив, що про підсилення угрупування окупантів на Лимано-Куп’янському напрямку треба говорити обережно, оскільки потужне угрупування росіян, яке оцінювали у близько 130 тисяч військових, 550 одиниць ствольної артилерії, 350 одиниць РСЗВ та дві тисячі одиниць важкої техніки, там перебувало вже близькко шести місяців.

«Це угруповання воно і було. Хоча росіяни розповідають, що вони підсилюють той напрямок, що там у них є певні завдання, вони їх будуть виконувати. Нічого вони особливо не підсилюють. Принаймні в тому сенсі, що це десь з середини Російської Федерації якісь додаткові сили, додаткова техніка прибуває. Нічого туди не прибуває, там і до того це все було. Там, де вони на куп’янському чи на лиманському напрямку, між Куп’янськом і Лиманом — біля 100 кілометрів. Вони звузили в деяких місцях лінію фронту до 5−10 кілометрів. І там дійсно вони можуть сконцентрувати велику кількість сил та засобів, як кажуть, і намагатися десь прорвати нашу оборону і просунутися далі. І це росіяни називають те, що вони підсилили угруповання», — пояснив військовий експерт.

Він також наголосив, що, незважаючи на це переміщення сил, російським окупантам не вдалося просунутися на Куп’янському напрямку.

Додамо, що сержант роти ударних БПЛА 92-ої окремої механізованої бригади Олесь Маляревич зазначив, що на Куп’янсько-Сватівському напрямку ворог намагається повернути позиції на лівому березі річки Оскіл, проте безуспішно і з великими втратами як в техніці, як і особовому складі.

Про це він сказав в ефірі телеканалу «Еспресо».

«Підрозділ працює на 2-х напрямках — це Куп’янськ — Сватове й Бахмутський напрямок. Вже 2 місяці ворог намагається повернути лівий берег річки Оскіл на Куп’янсько-Сватівському напрямку. Але їм не вдалося просунутися й продавити нашу лінію оборони. Ситуація контрольована й стабільна. Хоча росіяни перегруповуються і продовжують вчиняти ударно-штурмові дії, намагаючись знайти слабкі місця в нашій обороні», — підкреслив сержант Олесь Маляревич.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *