Феномен Зеленського! Про таке можна тільки мріяти: несподівана заява про президента. Українці аплодують

За даними опитування соціологічної групи «Рейтинг», проведеного 13-17 грудня, рівень задоволених роботою Володимира Зеленського зріс до 62%.

У коментарі «Слово і Діло» політтехнолог Тарас Загородній пояснив, що президент успішно утримує свої позиції завдяки кільком причинам, зокрема, в українців немає альтернативи, нікому більше довіряти.

Тарас Загородній зазначив, що періодично соцопитування показують й невелике зниження рейтингу, але в цілому рівень підтримки високий. Населення поки не бачить альтернативи Зеленському і повертатиметься до нього, зауважив експерт.

«У період підготовки саміту в рамках «нормандської четвірки» в Парижі і після переговорів усі очікували апокаліпсису, припускали, що Зеленський не зможе протистояти. Цього не сталося. Рейтинги не впали. Цього не відбувається, оскільки Зеленський обнулив всю політичну систему, тобто всі старі партії і старих політиків. До того ж, вірити нікому більше», – прокоментував Загородній.

Політтехнолог звернув увагу, що згідно з останнім опитуванням зріс рівень довіри до Тимошенко, але вона забирає електорат Ляшко. Водночас істотно впали позиції Святослава Вакарчука.

«Виходить, що альтернативи немає. Тому вірити продовжують поки Зеленському», – зазначив експерт.

Утім, він зауважив, що рейтинги не завжди будуть стабільними. За його словами, істотно знизити рівень підтримки Зеленського може економічна ситуація в країні.

«Економічний блок уряду не витримує критики. Ймовірно, ми будемо бачити в майбутньому зміну уряду», – констатував Загородній.

При цьому експерт висловив сумніви, що в 2020 році будуть перевибори.

«Звісно, судячи за інколи змученим зовнішнім виглядом Зеленського на деяких записах, президент здатен добровільно піти у відставку. Такий сценарій може бути, але поки що глава держави тримається», – наголосив Загородній.

Тарас Загородній також пояснив, що в Зеленського образ людини, яка щиро хоче змінити щось в країні, це відчувають люди.

«Суспільство бачить, що багато чого не виходить, є провальні рішення. Однак люди не готові повертатися до старих політиків, оскільки вважають, що в такому разі буде гірше», – резюмував Тарас Загородній.

Політолог, директор Центру політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко зауважив, що більш критично населення сприймає соціально-економічні рішення Зеленського: земельну реформу, приватизацію великих підприємств, підвищення тарифів.

На його думку, головні ризики для Зеленського у 2020 році пов’язані саме з соціально-економічними проблемами.

Як показує досвід усіх попередніх глав держави, на другому році президентства тенденція падіння рейтингів може зберегтися, зазначив політолог.

«На другому році падіння рейтингів було істотним у Порошенка та Яценюка. Тоді це було пов’язано з непопулярними рішеннями: підвищенням тарифів і девальвацією. У разі Зеленського, ймовірно, будуть проблеми з ухваленням земельної реформи», – уточнив Фесенко.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *