Ешелонамu на Крим? Обор0на РФ п0сuпалась: півострів у залn@х – ЗСУ пр0рв@лu. Гр@нді0знuй тр!умф!

Російські загарбники посилено готуються до оборони Криму через можливий наступ Збройних сил України.

У тимчасово окупованому Криму, у північній частині Джанкойського району, росіяни будують два позиційні райони. Так ворог готується до можливого контрнаступу українських військових на острів. Проте вже навіть самі пропагандисти сумніваються щодо статусу Криму.

Про це в ефірі одного з телеканалів розповіла керівниця об’єднаного координаційного пресцентру сил охорони та оборони “Південь” Наталія Гуменюк.

“Якщо взагалі відслідковувати риторику пропагандистів, то вони дуже серйозно занервували з приводу того, що дискусії щодо статусу Криму стали навіть не дуже однозначними в самій Росії, тому що усвідомлення того, що просування Сил оборони України продовжується, і що зараз необхідне для того, щоб хоч якось закріпитись угрупованню військ окупантів на лівому березі, необхідно будувати вже ешелони оборони та в районі підходу до Криму, це їх серйозно стривожило. І в принципі, та риторика, яку вела Україна всі ці роки, що Крим – це Україна. І те, що вони зараз намагаються там будувати кордон оборони, в принципі пояснюється лише військово-географічно – тому що це зручний етап, а розуміння, що їм доведеться відбудовувати свої ешелони оборони ще глибше, у них уже є”, – пояснила Гуменюк.

Військовий експерт Ігор Козій вважає, що повернення Криму Україною стане наступною стадією у війні. Перепоною для нас зараз там є Чорноморський флот.

За його словами, окрім ситуації на Донеччині та Луганщині, варто також стежити за тим, що відбувається в Криму і на півночі України. Найгарячішою точкою на фронті залишається Донбас – росіяни наступають та намагаються проводити наступальні дії на Луганщині. Проте відсіч їм дають українські військові. Проте і в Криму готуються майбутні операції.

“Це буде наступна стадія. Сьогодні перепоною для нас на півострові є Чорноморський флот Росії. Вся інфраструктура побудована навколо нього. І нам треба знищувати російські кораблі, які є носіями ракет. Їхнє знищення означатиме, що Росія зможе лише плавати Чорним морем, але не зможе заподіювати шкоду. Також питання – чи має Росія резерви, які вона зараз готує. Також важливе питання з посиленням санкційного контролю. Насамперед щодо Ірану й комплектувальних до їхніх дронів, які виготовляють у США та Європі. Треба сфокусуватися на цьому питанні”, – наголосив військовий експерт.

Також він додав, що ймовірність наступу з півночі є. Проте наскільки вона реалістична – залежить від розвідувального й контррозвідувального товариств.

“Наскільки зараз ця загроза велика – складно сказати. Це знає лише обмежене коло осіб у державі”, – підкреслив  Ігор Козій.

Окупанти біля кордону з Кримом збудували нові траншейні системи для оборони від контрнаступу ЗСУ. За даними розвідки Великої Британії, підрозділи окупантів збудували нові траншейні системи біля кордону з Кримом, а також біля річки Сіверський Донець між Донецькою та Луганською областями. За її даними, після виведення військ на лівий берег Дніпра у Херсонській області окупанти продовжують переобладнання та підготовку до оборони на більшості ділянках фронту.

Деякі з цих оборонних рубежів розташовані за 60 км від лінії фронті. Це може свідчити про те, що росіяни готуються до подальшого контрнаступу ЗСУ. Крім того, британські розвідки вважають, що РФ перекине частину військ з півдні саме у район Бахмута.

“Цілком ймовірно, що Росія спробує зрештою передислокувати частину сил, виведених з Херсона, для посилення та розширення своїх наступальних операцій поблизу міста Бахмут у Донецькій області”, – зазначають у британській розвідці.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *