Eксперт: А тепер трохи науково доведеного жaху. Про те як ми будeмо жити наступні повтора року.

А тепер трохи науково доведеного жaху. Про те як ми будемо жити наступні повтора року.

Вчора опублікували звіт від Imperial College London в якому прорахували різні моделі для Великобританії розвитку вірусу. Результати не дуже втішні. Ось як інтерпретує результати історик Джеремі Янг (його в твітері знайшов Ilya Porkalov, а я переклав).

Команда Імперського коледжу на основі рівня зараження та смертності з Китаю / Кореї / Італії провела моделювання трьох сценаріїв для США:

1.що станеться, якщо США абсолютно нічого не зроблять

2.якщо будуть обмежувати лише найбільш ризиковані групи

3.якщо буде найжорсткіший карантин

1.що станеться, якщо США абсолютно нічого не зроблять (синя лінія)

В першому варіанті ось що б сталося: 80% американців отримали б хворобу. 0,9% з них зaгине. Пoмерли би від 4 до 8 відсотків усіх американців старше 70 років. 2,2 мільйона американців загинули б від самого вірусу.

Але далі гірше. Людям з тяжким перебігом COVID-19 потрібно ставити апарати для вентиляції легень. 50% з тих хто отримає подібну допомогу одужують. Але в умовах тотальної епідемії потреба у вентиляторах буде в 30 разів більша, ніж їх є у США. Тому в моделі майже 100% цих пацієнтів пoмруть.

Тож фактична кількість загиблих від вірусу була б ближчою до 4 мільйонів американців – це прибзино за 3 місяці. Виходить 8-15% усіх американців старше 70 років загинуть. Це 4 мільйони людей? Це більше американців, ніж загинуло одразу від чого-небудь, коли-небудь. Це населення Лос-Анджелеса. Це в 4 рази більше числа американців, які загинули в Громадянській війні … разом з обох сторін. Це на дві третини більше людей, ніж загинуло в Голокості.

Американці становлять 4,4% світового населення. Якщо ми екстраполюємо ці цифри на весь світ, це дає нам 90 мільйонів смертей в усьому світі від COVID-19 за 3-6 місяців. У 1,5 рази більше людей, ніж загинуло за всю Другу світову війну.

2.Якщо будуть обмежувати лише найбільш ризиковані групи (помаранчева лінія)

Зараз, звичайно, країни не стоять осторонь і нічого не роблять. Тож команда Імперського коледжу знову провела моделювання на цей раз припускаючи стратегію “пом’якшення”: всі симптоматичні випадки в США ізольовано. Сім’ї інфікованих перебувають на карантині. Усі американці за 70 на суворому карантині.

[У нас багато людей кажуть, що цю стратегію збирається використовувати Великобританія]

Це таки згладжує криву – але майже майже недостатньо. Смертність від хвороби скорочується вдвічі, але вона все одно вбиває 1,1 мільйона американців. Пікова потреба у апаратах для вентиляції падає на дві третини, але вона все ж перевищує кількість апаратів для вентиляції у США у 8 разів. Це залишає фактичну кількість загиблих у США приблизно 2 мільйони загиблих. Населення Х’юстона. Дві громадянські війни. Третина Голокосту. В усьому світі помирає 45 мільйонів людей: 7,5 Голокостів, 3/4 Другої світової війни. Ось що відбувається, якщо ми покладаємось на пом’якшення та здоровий глузд.

3.якщо буде найжорсткіший карантин (зелена лінія)

Нарешті, команда Імперського коледжу знову провела моделювання, прийнявши стратегію «придушення»: ізолювати симптоматичні випадки, карантин для членів їхніх сімей, соціальне відставання для всього населення, заборонены всі громадські збори / більшість робочих місць, школи та університети. Така стратегія працює! Коефіцієнт смертності в США досягає максимуму за 3 тижні від сьогодні у кількох тисячах смертей, потім знижується. Ми не перевищуємо кількість доступних апаратів для вентиляції. Мільйонні втрати зникають.

Але є одне але: якщо ми послабимо карантин до введення вакцини для всього населення, то COVID-19 повертається назад і вбиває мільйони американців за кілька місяців, те саме, що і раніше.

Після закінчення першого періоду карантину в липні, ми могли, ймовірно, зменшити обмеження на місяць, але потім потрібно буде ще два місяці карантину, і так далі.

Але ми просто не можемо просто дозволити вірусу поширюватися на всю популяцію так, як це роблять інші віруси, тому що він занадто смертельний. Якщо багато людей, яких ми знаємо, отримують COVID-19, це означає, що мільйони американців гинуть. Цього просто не можна дозволити.

Вакцина

Як швидко буде вакцина? Минулого тижня три окремі дослідницькі групи оголосили, що розробили вакцини. Вчора одна з них (за схваленням FDA) ввела вакцину живій людині, не чекаючи випробувань на тваринах. Це крайній захід, але необхідний.

Тепер вони повинні спостерігати за випробуваним протягом 14 місяців, щоб переконатися в безпеці вакцини. Нажаль це не можна пришвидчити: якщо ви збираєтесь прищепити всіх людей, ви повинні бути абсолютно впевнені, що сама вакцина їх не вб’є! Напевно, цього не буде, але ви повинні бути впевнені.

Якщо припустити, що вакцина є безпечною та ефективною, для її прищеплення всьому населенню знадобиться кілька місяців. З цієї причини команда Імперського коледжу підрахувала, що до появи вакцини пройде приблизно 18 місяців.

Протягом цих 18 місяців все буде дуже важким і дуже страшним. І якщо карантин насправді спрацює, буде відчуватися, що ми робимо все це дарма, оскільки рівень зараження та смертності залишатиметься низьким.

Легко змусити людей зібратися спільними жертвами в середині війни. Дуже важко змусити їх зробити це в пандемії, яка виглядає невидимою саме тому, що працюють методи придушення. Але саме це нам і доведеться робити.

На малюнку перший варіант – синя лінія, другий – помаранчева, третій – зелена. Блакитним виділений період першого циклу карантину. Червона лінія – можливості медичної системи.

Ось лінк на сам звіт

оригінали твітів

Олексій Соболев

Джерело: prefiks.co.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *