“До 15 років в’язниці” Рада прийняла важливий законопроект від Зеленського. Після доопрацювання

Верховна рада в другому повторному читанні схвалила законопроект глави держави Володимира Зеленського №2513 про “злодіїв у законі”. Тепер їм загрожує до 15 років в’язниці.

За нього проголосували 236 депутатів Ради.

Так, у першому читанні законопроект президента прийняли ще в грудні минулого року. Тоді за нього проголосували 264 нардепа.

Згідно з законом, створення злочинної організації, керівництво такою організацією або її структурними частинами караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна. Участь у ній – позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Якщо створює чи є учасником злочинної організації службова особа з використанням службового становища, їй загрожує позбавлення волі на строк від восьми до тринадцяти років з конфіскацією майна.

За створення злочинної спільноти (об’єднання двох чи більше злочинних організацій) та керівництво нею загрожує від десяти до п’ятнадцяти років в’язниці з конфіскацією майна.

Якщо створює, керує чи є учасником злочинної організації/спільноти особа, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу, у тому числі у статусі “злодія у законі”, їй загрожує в’язниця на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна.

У законі під особою, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу, у тому числі у статусі “злодія у законі” слід розуміти “особу, яка завдяки авторитету, іншим особистим якостям чи можливостям, здійснює злочинний вплив і координує злочинну діяльність інших осіб, які здійснюють злочинний вплив”.

Документ передбачає кримінальну відповідальність і за організацію, сприяння у проведенні або участь у злочинному зібранні (сходці).

Вказано, що на такому зібранні планують вчинення одного або більше злочинів, матеріальне забезпечення чи координацію злочинної діяльності, у тому числі розподіл незаконних доходів або сфер злочинного впливу. За організацію або участь у сходці загрожує позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Слід підкреслити, що в’язниця загрожуватиме й особі, яка звернеться до “злодія у законі”, аби той на когось повпливав. Це буде каратися позбавленням волі на строк від трьох до семи років з конфіскацією майна або без такої.

Нагадаємо, на початку лютого Рада відправила на доопрацювання закон Зеленського про “злодіїв у законі”.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *