Час швидких посадок! Потужна заява ексзаступника генпрокурора України

Настав час, коли не можна зволікати, потрібно організовувати швидкі посадки в Україні і повертати награбоване в бюджет.

Таку думку висловив юрист, заступник генерального прокурора України (2015 – 2016 г.) Давід Сакварелідзе в ефірі соціально-політичного шоу “Свобода слова Савіка Шустера”.

Він зазначив, що не знає добре чинного генерального прокурора Руслана Рябошапку, але сподівається, що він порядна людина. Також юрист додав, що у Рябошапки немає такої мотивації, як у його попередників Віктора Шокіна і Юрія Луценка.

“Але втрачено дуже багато часу. Основне завдання – запустити турборежим затримань. Зараз час бліцкригу. Швидкі посадки і повернення накраденого в бюджет”, – підкреслив Сакварелідзе.

Крім того, він раніше говорив про те, що для зміни ситуації в Генпрокуратурі, її новому главі будуть потрібні навички управлінської роботи.

“Головне, щоб Рябошапка не став частиною системи і, відповідно, її заручником. Генпрокурор має створити трикутник: одночасно керувати системою, до якої буде залучено СБУ, Держбюро розслідувань і НАБУ. А також інші органи. Вони мають дуже швидко вийти на результат, якого чекають люди”, – підкреслив Сакварелідзе.

За його словами, для нормалізації роботи Генпрокуратури необхідно вносити зміни до законодавства. 

“Генпрокурор – це суто менеджерська робота. І якщо в Рябошапки є такі якості – я буду тільки втішений. Адже зараз ГПУ сильно хворіє. І хочеться зробити з неї орган, який люди будуть поважати. Змінити ситуацію цілком реально. За бажання це можна зробити швидко, – зазначив він.

До слова, ще в липні глава партії “Слуга народу” Дмитро Разумков натякнув на “посадки” старих скандальних політиків.

В ефірі ток-шоу “Право на владу” політик натякнув на образ в’язня після того, як інший член партії поскаржився, що старих політиків українці “звикли бачити в анфас і в профіль” – в різних конфігураціях коаліцій, при владі і в опозиції.

“Але я сподіваюся, що ми будемо бачити не тільки анфас і профіль, а знизу ще й номер”, – сказав Разумков.

“І це будуть інші фотографії в інших папках. І я сподіваюся, що система буде працювати виключно по закону – не тому, що вони нам подобаються чи не подобаються, а тому що вони порушили закон”, – пояснив він.

А в серпні президент України Володимир Зеленський анонсував гучні розслідування щодо корупціонерів.

На питання, чи буде “аукціон кримінальних справ буде”, Зеленський допустив, що таке може бути. “Скільки грошей не вистачатиме державі. Може бути”, – додав він.

Зеленський зазначив, що є кримінальні справи, які не можна продавати. “Думаю, є такі кримінальні справи і є такі люди… Батьківщину продавати не можна, тому деякі справи ні в якому разі не можна продавати. І під заставу деяким людям не можна виходити”, – сказав президент.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *