Будуть зміни. Ляшко повідомив про нововведення у правилах карантину. Відповідно до ситуації

Презентований Кабміном план виходу з карантину переглянуть. Про це заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

“Ми починаємо з першого етапу, але план з п’яти етапів також залишається. Ми будемо його переглядати, тому що ми ведемо переговори з бізнесом і намагаємося знайти баланс. Також комунікуючи з Міністерством освіти в питанні садків і шкіл. Будемо спостерігати за епідемічною ситуацією і приймати рішення”, – сказав Ляшко.

За його словами, рішення про роботу дитячих садків має бути 22 травня – їх або відкриють, або повідомлять, в який етап вони потраплять. Можливо, дитячі садки запрацюють у деяких регіонах або ж тільки для окремих категорій населення – зокрема для дітей медпрацівників, котрі повинні бути на роботі і яким ні з ким залишити дітей.

Згідно з первинним планом, садки мали відчинитися разом з іншими навчальними закладами тільки на четвертому етапі. Виняток – випускні класи в школах, які відкриють на другому етапі.

Кабмін уже прискорив ослаблення деяких обмежувальних заходів – зокрема, дозволив планові операції і стоматологічну допомогу, роботу кафе та ресторанів на винос і обслуговування клієнтів на літніх майданчиках з 11 травня.

“Ми відновили планові операції, але це не означає, що ми відновили їх на 100%. У першу чергу повинні проводитися ті операції, які були заплановані ще на березень-початок квітня. Щоб деякі з них не довелося перенести в ургентні. Також ми перенесли стоматологічну допомогу з четвертого етапу на перший. Ми розуміємо, що можливий ризик інфікування, але є запропоновані європейською практикою санітарні норми – і стоматологи як медики, впевнений, будуть їх дотримуватися”, – розповів головний санлікар.

Також він зауважив, що самі критерії етапів виходу з карантину також можуть переглянути.

“Ми розглядаємо можливість упровадження адаптивного карантину на другому етапі – тобто зняття обмежень не по всій країні, а в деяких областях, залежно від показників захворюваності”, – зазначив Віктор Ляшко.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *