Безпрецедентне рішення! Суворий заклик Європейського суду: припинити 0бстріли. РФ чекають страшні наслідки!

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) повторив безпрецедентне для себе проміжне рішення за позовом “Україна проти Росії”, у якому заборонив РФ продовжувати обстрілі цивільної інфраструктури, затвердивши його також для усіх майбутніх скарг проти РФ.

Про це повідомила суддя ЄСПЛ від України Ганна Юдківська.

Рішення ухвалене у Страсбурзі у рамках так званого “правила 39”, яке дозволяє ЄСПЛ ухвалювати тимчасові (забезпечувальні) заходи за скаргами і давати термінові накази державам-учасницям.

Нагдаємо, раніше ЄСПЛ наказав Росії припинити напади та бомбардування цивільних об’єктів під час ведення війни в Україні.

“Суд сьогодні поширив застосування цих тимчасових заходів на запити приватних осіб, що потерпають від російського вторгнення: “тих, хто ховається в сховищах, домівках та інших спорудах, побоюючись за своє життя через триваючі бомбардування та обстріли, без або з обмеженим доступом до їжі, охорони здоров’я, води, каналізації, електроенергії та інших взаємопов’язаних послуг, необхідних для виживання, які потребують гуманітарної допомоги та безпечної евакуації”, – розповіла Юдківська.

“З метою запобігання таким порушенням та відповідно до статті 39 Регламенту суд постановляє, в інтересах сторін та належного ведення розгляду наказати уряду Росії утримуватися від військових нападів на цивільне населення та цивільні об’єкти, у тому числі житлові приміщення, автомобілі екстрених служб та інші особливо цивільні об’єкти, що охороняються, такі як школи та лікарні, а також негайно забезпечити безпеку медичних установ, особового складу та аварійно-рятувальних служб у межах атакованої або обложеної російськими військами території”, – заявили в ЄСПЛ.

Україна 28 лютого звернулась до ЄСПЛ із заявою про запровадження попередніх заходів відповідно до Правила 39. Згадане правило дозволяє Суду видати наказ на адресу будь-якої держави-учасниці Європейської конвенції з прав людини на час розгляду по суті скарги про порушення цієї конвенції. Наказ Суду є обов’язковим для виконання.  На додаток, ЄСПЛ наказав від РФ гарантувати безпечний прохід гуманітарної допомоги: “забезпечити безперешкодний доступ цивільного населення до безпечних шляхів евакуації, медичних послуг, їжі та інших предметів першої необхідності, швидкий і безперешкодний прохід гуманітарної допомоги та переміщення гуманітарних працівників”. Ці заходи будуть автоматично застосованих до всіх заявників, які у своїх скаргах до Страсбурга попросять Суд про застосування правила 39.

Варто наголосити, що  ЄСПЛ у проміжному рішенні щодо Росії вперше дав вказівки тільки одній зі сторін, що беруть участь у збройному конфлікті.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *