Без зарплат та відпусток: Стало відомо, на яких умовах в Україні мобілізовуватимуть ув’язнених

У березні в парламент внесли проєкт закону щодо мобілізації засуджених, а тиждень тому Рада ухвалила його у першому читанні. Про подробиці документу в ефірі “Радіо Свобода” розповіла народна депутатка Олена Шуляк, передають Патріоти України.

За її словами, не всім засудженим пропонується надавати право служити — не мобілізовуватимуть людей, яки вчинили тяжкі злочини. Наприклад, такі, що пов’язані з сексуальним насильством, вбивствами.

Ті, кому дозволять служити, проходитимуть фізичну та психологічну перевірку, медичну комісію. Із засуджених пропонується формувати окремі підорозділи, а не інтегрувати їх в діючі.

«Усі ці люди стають на окремий облік, за ними відбувається окремий нагляд у межах адміністративного нагляду», — зазначила Шуляк та додала, что ця категорія військових не отримуватиме зарплатню й не матиме змоги брати щорічну відпустку.

До підписання контракту суд має розглянути можливість дострокового звільнення такої особи.

Інтернет-користувачі по-різному поставилися до зазначеного проєкту закону — часто висловлювалися кардинально протилежні думки з приводу мобілізації засуджених.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *