6 мільйонів доларів хабаря: У справі несподіваний поворот. Зв’язок з офісом генпрокурора. “Ганебний факт”

До справи про пропозицію хабаря у 6 мільйонів доларів керівникам НАБУ і САП за закриття провадження проти ексміністра екології Миколи Злочевського можуть бути причетні працівники Офісу генпрокурора.

Про це керівник САП Назар Холодницький та НАБУ Артем Ситник розповіли на брифінгу в суботу.

Як розповів Ситник, справу щодо Злочевського спочатку розслідували в ГПУ, а згодом вона була передана до НАБУ. Слідство по цій справі було зупинено, тому що відбувався розшук підозрюваних.

Суть підозри, щодо якої пропонувалася неправомірна вигода, полягає в причетності до заволодіння коштами стабілізаційного кредиту Нацбанку, який видавався на “Реалбанк” і легалізації цих коштів.

Ситник зазначив, що, згідно з вимогами зловмисників, провадження щодо Злочевського мало бути закрите саме до 14 червня, коли він святкує день народження.

НАБУ і САП використали для викриття затриманих підроблену постанову про закриття провадження, оскільки перед передачею грошей вони хотіли впевнитися, що провадження закрито.

За цією справою затримано троє людей, в тому числі перший заступник начальника управління Державної податкової служби в Києві. Двоє інших людей, за даними слідства, є довіреними особами Злочевського.

При цьому перевіряється причетність до злочину працівників Офісу генпрокурора.

“Ми були здивовані, що саме по цьому провадженню в період, коли відбувалися слідчі й процесуальні дії під нашим керівництвом, в Офісі генпрокурора з флешки одного з працівників, яка займає адміністративну посаду в Офісі генпрокурора, був онлайн-моніторинг ЄРДР з приводу того, чи дійсно це рішення не лише на папері, а відмічено в ЄРДР.

Я сподіваюся, що генеральний прокурор, яка вміє проводити службові розслідування оперативно, на цей раз не засекретить їх, а проведе і службове розслідування по цьому ганебному факту, і повідомить суспільство, чи є там склад правопорушення”, – зазначив Холодницький.

Нагадаємо, 12 червня детективи НАБУ задокументували факт надання колишнім високопосадовцем попередньої влади неправомірної вигоди керівництву НАБУ та керівнику САП Назару Холодницькому в розмірі $6 млн.

Хабар давали за закриття справи щодо власника “Бурісми” (Burisma Holdings), екс-міністра екології Миколи Злочевського. У цій справі затримали першого заступника голови ДФС у Києві Миколу Ільяшенка.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *