20 хвилин тому! Данілов все злив – таємна зустріч: дізнались вперше. Ситуація критична – пряме вторгнення!

За словами секретаря РНБО, у накопиченні російських військ на кордоні з Україною немає нічого непередбачуваного. Про це Данілов заявив в інтверв’ю “Українській Правді”.
https://www.youtube.com/watch?v=YNzR_Dk1iWA
Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Данілов заявив, що зараз не ведеться підготовка до початку агресивних військових дій з боку Росії.

При цьому він заявив, що суспільству повідомлять, якщо розпочнеться термінова підготовка.

“Якщо це буде завтра, ми обов’язково будемо з цього питання спілкуватися з суспільством. Дуже швидко можуть відбуватися певні процеси, на які ми маємо реагувати”, – додав секретар РНБО.

Данілов пояснив, які кроки Україна повинна робити, щоб бути готовою до можливої агресії Росії:

Хотів би зробити невеличке уточнення. Питання російської агресії у нас постійно на порядку денному. Під тим чи іншим кутом, чи ракурсі воно розглядається майже на кожному засіданні, як правило в режимі таємно.

Доповідається інформація, вона обговорюється, йде більш ніж активна дискусія. Повірте, члени РНБО дуже прискіпливі до деталей люди.

А кроки по відбиттю можливого російського наступу ми робимо постійно і головне системно.

Роль західних партнерів у цій історії та чи можемо ми розраховувати на якусь реальну домогу?

Підтримка наших західних партнерів присутня постійно, хоча і в режимі різної інтенсивності, на жаль. Звичайно нам хотілось би більше, особливо на фоні тієї колосальної допомоги, яку отримав “доталібанський” Афганістан. І в цьому випадку, американська зброя точно би опинилась в міцних руках, які б її не кинули при першій зустрічі з ворогом.

Щодо військових “ігріщ” Росії біля українського кордону то вони зіграли з росіянами злий жарт. Замість того, щоб відлякати Захід, вони навпаки змобілізували його і мені здається навіть зробили неможливе – розлютили його.

У свою чергу, ми звичайно дякуємо і розраховуємо на продовження підтримки зі сторони Заходу і особливо НАТО. Це стосується матеріальної допомоги, особливо в частині повітряно-військової оборони і засобів боротьби с російськими безпілотниками, які наростили можливості проведення розвідувальних заходів на український території.

Вкрай важливим також є проведення західних військових навчань, як сил НАТО так і спільних з Україною, що дуже нервує росіян і заставляє постійно відволікати сили та засоби.

Окремо питання – постійної присутності на ротаційній основі кораблів НАТО в Чорному морі і в першу чергу мова про кораблі з ракетним озброєнням.

Усім відомо, що протести в Казахстані і реакція Росії та ОДКБ по суті ставить нас у нову реальність, коли РФ використовує свою армію відкрито за межами своїх кордонів. Данілов розповів чи може це мати небезпеку для України: 

Те що для Казахстану і певної частини світу, як ви кажете є новою реальністю, для нас, це є буденною повсякденністю. Армія Росії фактично відкрито воює проти України вже сім років. Це тільки окремим особливо засліпленим російським газом західним політикам не видно триколори на російських танках в окупованому Криму або Донецьку.

Так що для нас – це стара реальність до якої ми якраз готові, а от наскільки готові до такого повороту подій наші казахські та інші азіатські партнери покаже час.

У той же час, звичайно, події в Казахстані, використання сил ОДКБ – новий фактор, який потребує уважного вивчення і відпрацювання дієвих механізмів реагування.

10 січня у президента якраз відбулась розширена більш ніж трьохгодина нарада керівників сектору безпеки і оборони, на якій розглядались події в Казахстані і були дані відповідні доручення. Володимир Олександрович більш ніж уважно відслідковую всю інформацію і приділяє цьому питанню значний час.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *