Це справжня k@т@стр0ф@! 5 тисяч солдат – сталось неmuслumе: новий жест доброї волі? Південь буде наш (ВІДЕО)

Spread the love

Південне угруповання російських окупаційних військ критично втратило ефективність постачання та управління передовими підрозділами. Фактично, з початку 2023 року відзначалося зниження рівня комплектації підрозділів РОВ з особовим складом та техніки на лівобережній Херсонщині та Запорізькій області.

Про це розповів експерт Олександр Коваленко.

Ряд підрозділів РОВ на той момент мав комплектацію по особовому складу в середньому 70% від штатної, а за технікою, залежно від типу, комплектація могла становити 50% і навіть 30% від штатної!

Така ситуація обумовлена концентрацією основних потоків матеріально-технічного забезпечення на Бахмут.

У міру підвищення інтенсивності боїв у районі Бахмута, а також Вугледара, Мар’їнки, Авдіївки та насичення Луганської області силами та засобами для наступу на Лиман та Куп’янськ, забезпечення Півдня погіршилося у кілька разів і на сьогоднішній день втратило мінімально-прийнятні для угрупування об’єми.

Наприклад, починаючи з середини лютого російські окупаційні війська у Запорізькій області сконцентрували трасами Т0812 та Т0408 до 11 БТГр. Також планомірно формувався резерв, до 6-7 БТГр. Все це говорило про те, що РОВ мають намір наступати в напрямку Оріхів і Гуляйполе.

Але був нюанс. Вся ця, здавалося б загрозлива маса, мала великі проблеми із забезпеченням. Передові підрозділи не лише не отримували компенсацію щоденних втрат за технікою, а й навіть банально БК. Більшість підрозділів озброєні переважно стрілецькою зброєю.

Проблема з наданням важкого озброєння та пропорційної кількості БК стоїть не гостро, а критично не перший день, тиждень і навіть місяць, погіршуючись з кожним днем. Але вирішити її командування не може через відсутність ресурсу та можливість налагодити систему забезпечення.

Можна тільки собі уявити, що станеться із забезпеченням передових підрозділів і загалом усього Півдня, якщо розвиток подій там інтенсифікується у кілька разів і потреба у МТО зросте у 3-4 і більше разів.

Тим паче, що Україна зараз активно готується до контрнаступу, для якого навіть Польща готова піти на безпрецедентний крок та передати свої винищувачі МІГ-29. А оскільки авіація — це зброя, яка змінює правила боїв, Україна потребує потужних літаків — F-16, F-15. За словами військового експерта Петра Черника в коментарі ТСН, завдяки їм ЗСУ зможуть більш ефективно знищувати ворога, особливо коли йдеться про перехоплення крилатих ракет.

  «Я не сумніваюся, що буде контрнаступ. Питання лише коли. По-справжньому великі операції потребують абсолютної тиші. Ніхто не бачив Харківської операції, але вона все ж таки склалася. Я впевнений, що наступна успішна наступальна українська операція обов’язково буде. Чехи та поляки передали нам кілька літаків. Але насправді авіація – це зброя, яка змінює правила битви. Ще Уїнстон Черчілль говорив, що авіація — це кавалерія сучасності. З того часу нічого не змінилося», — сказав Черник.

Експерт пояснює, що МіГ-29 є аналогом F-16, але останній набагато потужніший. За його словами, Україні потрібні саме F-16, F-15.

  «Це серйозно покращить знищення ворога, особливо щодо перехоплення аеродинамічних цілей, я маю на увазі крилаті ракети. Ці літаки можуть полювати на них. F-16 – унікальна, серйозна та дуже якісна машина», — додав він.

Черник нагадав, що нам уже задекларували передачу планетних бомб JDAM GBU-31, GBU. Саме в МіГ-29 вони застосовуватимуться.

  «Плюс якщо розглядається питання інтеграції Сполученими Штатами ракети класу «повітря-повітря» AIM-120, це обов’язково буде зроблено. Це завдання ударів до 160 км, навіть трохи більше, залежно від комплектації. Це, справді, не можна скасувати. Але тут якраз і є невеликий конфлікт більш старої техніки та дещо новішої зброї. Це незважаючи на те, що польські літаки дуже серйозно прокачані саме за натовськими технологіями. Загалом зброї багато не буває. наголоси Черник.

Петро Черник зазначив, що наступна виграшна стратегія буде на 100% унікальною, яку ми зараз спрогнозувати не можемо.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *