Це вже апокаліпсис?! В Україні почалося нашестя комах : влада терміново проводить хімічну обробку сільгосп земель. Відео
У Запорізькій області зафіксували нашестя сарани, зокрема засилля комах-шкідників виявили у Кушугумській громаді. Встановлено, що комахи належать до виду Єгипетська сарана. В осередках масового розмноження сарани проводитимуть хімічну обробку сільськогосподарських земель.
Про це Суспільному повідомила заступниця начальника відділу захисту рослин ГУ Держспоживслужби в Запорізькій області Вікторія Козаченко.

Вікторія Козаченко, заступниця начальника відділу захисту рослин ГУ Держспоживслужби в Запорізькій області. Суспільне Запоріжжя
А вже сьогодні вранці очевидці викладають моторошні відео із тиячними зграями горобців. Що це може означати, одному Богу відомо
“У зв’язку з активізацією сезонної форми розвитку саранових, виявлено осередки сарани на території Кушугумської територіальної громади. Підтверджено, що це сарана, яка належить до виду Єгипетська сарана. Вона може з’їдати рослини, листя, квітки, що спричинить втрату від 20% до 100% загибелі врожаю”, — зазначила Вікторія.

Особина сарани у Кушумській громаді на Запоріжжі, 11 липня 2025 року. Суспільне Запоріжжя
Усім територіальним громадам на підконтрольній Україні території Запорізької області Держспоживслужба надала рекомендації щодо боротьби з сараною, а також перелік ефективних хімічних препаратів, які знищують шкідників.
“Препарати, які ми можемо рекомендувати відповідно до переліку пестицидів, це такі препарати, як Енжіо, ЗАЛП, ФЬЮРІ, ФЛОКСИН і препарати на основі діючої речовини хлорпірівіту”, — пояснила посадовиця.
Станом на 15 липня 2025 року нашестя сарани виявлено на території Кушугумської громади. У Біленьківській громаді виявлені лише поодинокі особини комах-шкідників.
“Спеціалістами головного управління було проведення обстеження тих осередків, де було виявлено, а вже силами Кушугумської територіальної громади 15 липня зранку почалися хімічні обробки”.

Особини сарани у Кушумській громаді на Запоріжжі, 11 липня 2025 року. Суспільне Запоріжжя
На Запоріжжі Єгипетська сарана, ймовірно, з’явилась з території Каховського водосховища, яке обміліло внаслідок підриву росіянами греблі Каховської гідроелектростанції.
“Появі саранових сприяє посуха. На Запоріжжі посуха викликана підривом Каховської ГЕС, зменшенням водного бар’єра, посушливою весною, посуха нині період — це дає поштовх для розвитку шкідника. Припускаємо, що сарана зайшла з Каховського водосховища. Але це зона бойових дій і немає можливості достеменно обстежити”, — пояснила Вікторія.
За слів жінки, у разі ефективної хімічної обробки сільськогосподарських земель, для міста Запоріжжя загрози нашестя сарани не існуватиме.
“Якщо будуть ефективно спрацьовані всі заходи, то я думаю, що ми повинні її зупинити, щоб вона не дійшла до Запоріжжя. Вона йде по заплавах річок, де вологі місця, де є зелена рослинність, де є харчова база”.
Що варто знати про сарану
Сарана – спільна назва шкідливих видів комах ряду прямокрилих підряду сараноподібних, які здатні збиратися у зграї; при масовому розмноженні знищує посіви сільськогосподарських культур на великих площах.
Наразі умови в окремих регіонах можуть бути сприятливими для розвитку личинок саранових. З метою попередження можливих втрат сільгоспкультур важливо своєчасно виявляти місця концентрації комах і вживати відповідних заходів.
Шкода, яку завдає посівам сарана:
- сарана харчується листям, стеблами, квітами рослин;
- більше пошкоджуються шкідниками дводольні види рослин: соняшник, буряки, картопля, овочі, баштанні, бобові, щириця, лобода;
- під час масової міграції може бути знищений весь посів в самі короткі терміни;
- недобір урожаю може становити від 25% до 100%.
У разі виявлення осередків сарани необхідно повідомити про це територіальний орган Держпродспоживслужби та вжити заходів щодо обробки посівів і угідь із дотриманням регламентів застосування засобів захисту рослин, зазначають у Держпродспоживслужбі.
Раніше Суспільне повідомляло, що у Кушугумській громаді, що на Запоріжжі, місцеві жителі повідомляють про нашестя сарани. Втім, у селищній раді запевняють, що ситуація перебуває під контролем та вже розробляється алгоритм реагування.