Відео. “Сльози, квіти та вічна згадка про найдорожчих”: в Україні пройшли перші похорони членів екіпажу Ан-26. фото

У Харкові та області, а також на Полтавщині поховали вісім членів екіпажу Ан-26, який розбився 25 вересня під Чугуєвом.

Як повідомляється на місцевому Telegram-каналі “ВЕХА (Харків)”, могили штурмана Олексія Остапенка і бортмеханіка Олега Широчука продовжать Алею Слави. За словами очевидців, щоб вшанувати пам’ять льотчиків, туди прийшло безліч харків’ян (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

Капітану Олексію Остапенку було 28 років. Після фатального польоту харків’янин повинен був отримати кваліфікацію першого класу.

А 40-річний прапорщик Олег Широчук займав посаду старшого бортового механіка навчальної авіаційної бригади. Він був уродженцем Любомля Волинської області

Другого штурмана Дмитра Добрелю поховали на кладовищі №8 (Лиса гора), курсанта Артема Дулду – на кладовищі №17 (Окружна дорога).

Тіла Богдана Кишені, Євгена Іванова і Ашрафа Мсуя після церемонії прощання доставили до Чугуєва і поховали на місцевих кладовищах.

Прощання з Євгеном Івановим пройшло на території храму ікони Божої Матері “Всіх скорботних Радість”. Поховали загиблого в авіакатастрофі на Преображенському цвинтарі.

Андрія Роспотнюка, 21-річного курсанта ХУПС, провели в останню путь у рідному Миргороді. Після відспівування в церкві Іоанна Богослова та прощання на центральній площі міста скорботна хода вирушила на кладовище, де Андрія поховали на Алеї Героїв.

За спогадами друзів дитинства і сусідів, Андрій запам’ятався їм живим і допитливим хлопчиком. Про це написало місцеве видання myrgorod.pl.ua.

“Він дуже рано подорослішав. Хоча і виховувала його мама Ольга Юріївна, але головним авторитетом для хлопця був його дідусь Юрій Петрович. Від нього Андрій прийняв цілеспрямованість і сумлінність, дисциплінованість і гостре почуття справедливості”, – розповіла мешканка будинку, де пройшло дитинство Андрія, Наталя.

Багатий життєвий і військовий досвід не тільки дідуся були для Андрія прикладом для наслідування. Стати льотчиком спонукала і сімейна традиція, яку продовжила мама. Вона проходила службу і служить дотепер в авіаційній бригаді тактичної авіації ПВК “Центр”.

Тому після закінчення 9 класу хлопець зробив перший крок у небо, вступивши до Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.

Андрій мав успіхи в оволодінні знаннями і навичками військової справи. Свій талант і совість він направив саме на профільні предмети, щоб вступити до Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. Тому чергову сходинку до мети майбутній військовий авіатор подолав без особливих перешкод – у липні 2017 року з гордістю надів уніформу курсанта.

“Коли Андрій приїжджав у відпустку додому, то заряджав усіх своєю енергетикою і позитивом. Веселий, товариський, завжди знаходив потрібні слова підтримки, був готовий без вагань прийти на допомогу в скрутну хвилину. Про свою майбутню професію розповідав із захопленням, а небо любив, як дівчину”, – розповіла його колишня однокласниця Ірина.

За матеріалами з сайту obozrevatel.com

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *