Трамп готує велику блокаду для Путіна: тарифи до 500% та санкції союзникам Москви

Роздратування президента США Дональда Трампа, що росте, на адресу Кремля може призвести до безпрецедентних санкцій проти російської нафти і її покупців по всьому світу.

Президент США Дональд Трамп, який раніше не поспішав посилювати тиск на Москву, вперше дав зрозуміти, що може підтримати найжорсткіші за останні роки санкції проти російської економіки. Головна мета – нафтовий експорт, який залишається ключовим джерелом фінансування війни Росії проти України.

Про це пише The Times.

Нова ініціатива, що розробляється у Конгресі, передбачає запровадження 500-відсоткових тарифів на імпорт нафти та урану з Росії. Більше того, під ударом виявляться й ті країни, які продовжують торгувати з Кремлем – Китай, Індія та Туреччина. Саме вони сьогодні використовують так званий “тіньовий флот” – танкери без прапора та нагляду, щоб таємно закуповувати російську нафту.

Автор законопроекту – сенатор-республіканець Ліндсі Грем, – повідомив, що президент дав добро на законопроект.

“Трамп сказав мені, що час діяти, і ми почнемо рухатися вперед”, – повідомив він.

За його словами, законопроект має бути винесений на голосування у Сенаті вже до кінця місяця.

На тлі завзятих відмов Кремля припинити обстріл громадянських об’єктів в Україні та піти на переговори, президент США все більше втрачає терпіння. У вівторок, на зустрічі з високопосадовцями, Трамп вперше відкрито розкритикував Володимира Путіна.

“Нам доводиться розбиратися з купою брехні від Путіна, якщо хочете знати правду. Він завжди посміхається, але це нічого не означає”, – заявив він.

Проте залишається питання: чи готовий сам Трамп вжити наслідків таких жорстких заходів. Економісти попереджають, що 500-відсоткові тарифи фактично означають глобальне ембарго на російську нафту і можуть призвести до різкого зростання цін на пальне, можливо, понад 100 доларів за барель.

“Це надто жорсткий захід, і я не бачу, щоб Трамп відкрито пішов на такий крок”, – вважає аналітик Максиміліан Хесс із Foreign Policy Research Institute.

Хесс наголошує, що навіть загроза вторинних санкцій може бути дуже дієвою. Він також критикує 18-й пакет санкцій Євросоюзу, заблокований Угорщиною та Словаччиною, за його м’якість та нерішучість. Зокрема, ЄС планував знизити ціну на російську нафту з 60 до 45 доларів, що, на думку аналітика, недостатньо.

За його словами, натомість потрібно посилити контроль за виконанням уже діючих заходів: позбавляти доступу до фінансових та страхових послуг ЄС ті іноземні порти, які не перевіряють суду щодо обходу санкцій.

“Оце справді спрацює”, – підсумував Хесс.

Таким чином, дедалі більша нетерпимість у Вашингтоні до політики Кремля може відкрити вікно можливостей для України. І якщо Конгрес та Білий дім домовляться, Москва може зіткнутися із найсерйознішою економічною блокадою з початку повномасштабної війни.
Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *