Тільки що! Важливе рішення – у Європі зробили це, Лукашенко в ш0ці: “вони заслуговують”

Під час акції на підтримку Білорусі в Осло, організованого білоруської громадою в Норвегії “Разом”, депутат норвезького парламенту від Християнсько-демократичної партії і член комітету закордонних справ і оборони Гейр Тоскедаль заявив, що висунув кандидатури Світлани Тихоновської, Марії Колесникової і Вероніки Цепкало на Нобелівську премію миру 2021 року.

Про це повідомляє білоруська служба Радіо Свобода з посиланням на норвезьке видання Vårt Land.

“Вони заслуговують на високу оцінку” за боротьбу за справедливі вибори і натхнення для мирної опозиції проти нелегітимного режиму в Білорусі “, – йдеться в обґрунтуванні номінації.

“Ці три жінки зіграли особливу роль в боротьбі з тоталітарним режимом в Білорусі. За це вони заслуговують Нобелівську премію миру”, – сказав Гейр Тоскедаль.

Він сподівається, що їх висунення “залучить ще більше уваги до мирної боротьби опозиційній боротьбі проти останнього диктатора Європи”.

У вересні лідер найбільшої наднаціональної партії ЄС, консервативної Європейської народної партії, Дональд Туск також запропонував висунути Сергія і Світлану Тихановських на премію миру.

Нобелівський комітет приймає всі кандидатури, подані йому до 31 січня особами, які мають на те повноваження відповідно до статуту Нобелівського фонду. Гейр Тоскедал потрапляє в цю категорію як член Стортингу (так називається норвезький парламент).

Щороку Нобелівський комітет отримує сотні пропозицій. Імена запропонованих кандидатів тримаються в секреті протягом п’ятдесяти років, але особи, які висувають кандидатів, мають право публічно розкрити свій вибір.

Джерело: korupciya.com

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *