Щo oзнaчає “лoкаційно втpачені дpони”, кyди вoни “знuкають”. Пояcнення екcперта здивyвало вcіх
Після кожної масованої атаки БПЛА командування Повітряних сил ЗСУ надає дані не тільки про знищені російські дрони, а також про “локаційно втрачені”.
У такому разі маються на увазі цілі, місце падіння яких не вдалося визначити.
Також слід розуміти, що до переліку “локаційно втрачених” належать тільки дрони типу “Гербера”, а не Shahed.
Про це в інтерв’ю Radio NV розповів науковий співробітник Державного музею авіації України Валерій Романенко.
На думку експерта, дрони такого типу спочатку виробляли в Китаї, але зараз їх почали збирати на території pосії.
БПЛА типу “Гербера” виготовлені здебільшого з пінопласту, оснащені двигуном 3,5 кінських сили і пересуваються набагато повільніше за інші російські безпілотники.
“Тому, щоб не перевантажувати нашу протиповітряну оборону, є такий режим селекції за швидкістю. Якщо в апаратуру ввести параметр “не виводити на екран цілі, які рухаються зі швидкістю менше ніж 150 км/год”, за ними ніхто не буде спостерігати, і вони локаційно загубляться”, – розповів Романенко.
Також експерт у галузі авіації пояснив, що такі дрони зазвичай не несуть бойової частини і, як наслідок, не становлять небезпеки. Проте, пряме влучання такого БПЛА все ж може призвести до руйнувань.
“Було влучання в студентський гуртожиток одного такого дрона “Гербера”. Він розбив скло і раму, все”, – додав військовий фахівець.
Нагадаємо, у ніч на 12 липня Україна відбивала масовану повітряну атаку. По українських містах, зокрема на заході країни, ворог запустив понад 100 ударних БПЛА та крилаті ракети.
Раніше повідомлялося, що російські війська 12 липня атакували Львів. У кількох районах міста прогриміли вибухи, зафіксовано влучання та руйнування.
Пошкоджень зазнали житлові будинки, дитячий садок, два промислових об’єкти, корпуси “Львівської політехніки” та автомобілі, в одному з місць прильотів спалахнула пожежа.