Прилетіло! Зеленський аж почервонів, Порошенко – в ауті: неочікувана похвала. Весь світ визнав

Євросоюз чекає від України більшого прогресу в реформах. Однак пані посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен заявляє, що за останній рік є відчутні зрушення. Влада Володимира Зеленського впроваджує необхідні зміни, а основу деяких з них заклали ще за президентства Петра Порошенка.

Пані посол Німеччини в Україні Анки Фельдгузен в інтерв’ю “Європейській правді” запевнила, що і вона, і її колеги відверто говорять з українським керівництвом про проблеми – але не мають сумніву, що команда Зеленського йтиме до ЄС та НАТО.

За її словами, суть підсумкової заяви саміту Україна – ЄС у тому, що Євросоюз чекає від України більшого прогресу у реформах.

Це – сфера правосуддя, це протидія корупції і деолігархізація. Ці три напрями наголошуються дуже чітко,– зазначила Фельдгузен.

Однак рішення саміту водночас підтримує Україну – у тих галузях, де є прогрес.

Дипломатка навела як приклад “Саміт.Дія”, який відбувся нещодавно у Києві. За її словами, Німеччина й приблизно не має того успіху, якого вже досягла Україна у питанні електронних відносин між державою та її громадянами.

Вона додала, що з українським керівництвом є дуже живе спілкування, вони добре усвідомлюють проблемні питання.

Фельдгузен зазначила, що реформи в Україні розпочалися ще за президентства Порошенка, після 2014 року.

Тому дійсно є сфери, у яких дії президента Зеленського ґрунтуються на тому, що було зроблене до нього,– розповіла пані посол.

Зокрема, за Порошенка створили майже всю антикорупційну структуру, а президент Зеленський із запуском Вищого антикорупційного суду завершив цю роботу.

Однак згадала і анбандлінг “Нафтогазу” (розділення енергетичного монополіста за вимогами права ЄС), який за Порошенка так і не вдавалося завершити. А також реформу ринку землі, яку вдалося провести саме Зеленському.

“Словом, за останній рік прогрес є, ми його бачимо”, – підсумувала дипломатка.

Фельдгузен звернула увагу на те, що у представників чинної влади є емоційний, людський зв’язок з Європою.

Крім того, народ України чітко зробив свій вибір у 2013 – 2014 роках, і зараз контролює, аби курс керівництва держави був точно таким. Це, на думку дипломатки, дає впевненість, що Україна лишатиметься на шляху до Європи.

Відзначимо, що боротьба з корупцією є одним із пріоритетів президента Володимира Зеленського. Однак ці питання вирішити не так легко, тим більше, що вони не зникають.

У Державному департаменті США пишаються співпрацею з Україною. Про це під час онлайн-дискусії YES заявив заступник держсекретаря США Стівен Біґен.

“Президент Зеленський надає цьому питанню високий пріоритет, проте ці питання вирішити не так легко, і вони не зникають. Ми всі маємо докласти спільних зусиль разом з українським народом, аби відвернути проблему”,– наголосив Біґен.

Джерело: korupciya.com

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *