“Постачали неякісну техніку військовим”: НАБУ взялось за соратника Пашинського. Ретельно обшукали будинок

Детективи Національного антикорупційного бюро обшукали будинок, в якому живе колишній помічник народного депутата минулого скликання Сергія Пашинського Микола Кузьма.

Обшуки вели у справі можливих оборудок в оборонці, про це написали в ухвалі Вищого антикорупційного суду.

НАБУ розслідує кримінальне провадження за фактами можливого заволодіння державним майном та зловживання службовим становищем вищими посадовими особами Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України, Міністерства оборони України та комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони.

За версією слідства, ці особи впродовж 2015-2019 років усупереч інтересам служби, діючи умисно в інтересах ТОВ “Українська бронетехніка”, створили можливість для укладання контрактів із вказаним підприємством щодо поставки бронетехніки для потреб ЗСУ, МВС України, НГУ, яка відбулася за завищеними цінами. На думку детективів, сама техніка виявилася неякісною, що завдало збитків державному бюджету України.

У межах цієї справи детективи провели обшук у колишнього помічника Пашинського Миколи Кузьми, який є братом Олександра Кузьми – директора ТОВ “Українська бронетехніка”. Тому НАБУ вважає, що колишній помічник нардепа може бути причетний до кримінального провадження, і вирішили здійснити в нього обшук. Під час слідчих дій детективи вилучили в Кузьми два мобільні телефони iPhone 11 Pro Max, Xiaomi МІ 8, а також планшет Apple iPad Pro 11.

Оглянувши планшет, детективи знайшли на ньому листування щодо броньованих автомобілів, їх бронювання тощо та електронні документи щодо поставки (закупівлі) броньованих автомобілів. На телефоні Хіаоmі МІ 8 знайшли записи в календарі, пов’язані зі справою, а на iPhone 11 Pro Max виявлено документи та листування щодо виробництва СБА “Варта” та СБА “Новатор”, їх фінансування, відгуки про вказані автомобілі, акт випробувань СБА “Варта”. Тому вказане постановою детектива визнано речовими доказами.

Дежерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *