Національний мультимедійний тест: як його проводитимуть 2024 року і які вимоги до школярів
Тест складається із 4 предметів – українська, математика, історія України і четвертий – на вибір.
Стартувала основна сесія національного мультипредметного тесту. І його учасників просять подбати, щоби не мерзнули, коли йтимуть в укриття під час можливих повітряних тривог. Щоправда, це не стосується учнів із Харківщини та Запоріжжя. Вони відразу починатимуть писати тести в сховищі.
Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Інни Боднар.
Коли та де відбуватиметься НМТ – повідомляють лише його учасникам в особисті кабінети. Це все задля безпеки. І задля цієї ж безпеки, учасники НМТ складають тести не гуртом по всій країні, а невеликими групами. Через це основна сесія розтягнута в часі. Триватиме аж до 25 червня.
НМТ – це комп’ютерний онлайн-тест. Цьогорічний він складається із 4 предметів – українська, математика, історія України і четвертий – на вибір. На вирішення завдань дають чотири години, плюс перерва.
Результат відразу по звершенню. Відразу видно склав НМТ чи ні. Цьогорічний поріг – це 15% правильних відповідей по кожному предмету.
“Якщо ти не проходиш поріг хоча б з одного предмета, то ти не можеш вступити до закладу вищої освіти з цим результатом. Використати результат неповних чотирьох предметів НМТ для вступу буде неможливо. Якщо ви не складаєте одного з предметів, це або українська, або математика, або історія України, або предмета за вибором, то використати цей результат для вступу цьогоріч ви не зможете”, – каже директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.
Не набрати необхідний мінімум балів, то це ще треба постаратися. Певен викладач з української мови.
“Якщо добре вчився, то це не складно. НМТ перевіряє знання шкільної програми“, – каже викладач Андрій Козін.
В Українському центрі наголошують, що оперативно реагуватимуть на ситуацію в регіонах. Швидко ухвалюватимуть рішення, де проводити тестування уже небезпечно і куди його перенести.
“Ми щиро дякуємо обласним військовим адміністраціям, які знайшли змогу організувати тимчасові екзаменаційні центри в укриттях, зокрема в Харківській, Запорізькій області”, – каже Тетяна Вакуленко.
Щоби в укриттях було комфортніше, учасників просять прихопити із собою теплі речі і їжу. Якщо сумарно повітряні тривоги триватимуть понад дві з половиною години, то тестування можуть зупинити і перенести. Але остаточно це вирішуватимуть на місцях.
Для участі в основній сесії НМТ цьогоріч зареєструвалося майже 290 тисяч учасників. Біля двадцяти тисяч з них проходитимуть тестування за кордоном. Українські екзаменаційні центри відкриють у 32 країнах.