Мобілізація чоловіків 50+. Хто має служити і чи будуть зміни з 1 червня
В Україні триває загальна мобілізація, що охоплює чоловіків у віці від 18 до 60 років. Згідно з діючими правилами, громадяни, які досягли 50 років, можуть бути призвані до армії.
Читайте також: Призов ВПО: хто підлягає мобілізації з 1 червня і за яких умовnv.ua
Мобілізація чоловіків, які досягли 50 років: хто має служити
Мобілізація 50+ чоловіків в Україні проводиться відповідно до Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Такі українці підлягають призову на загальних підставах.
Верховна Рада України ухвалила Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку.
Законодавчим актом передбачено:
▪ надати можливість громадянам України від 40 до 55 років реалізувати конституційний обов’язок щодо захисту Батьківщини та її територіальної цілісності;
▪ врегульовано питання призову на військову службу під час мобілізації приватних підприємців без припинення їх підприємницької діяльності;
▪ підвищено соціальні гарантії військовозобов’язаних, які призиваються на військову службу під час мобілізації.
▪ встановлено недопущення зменшення соціальних гарантій офіцерам запасу, які під час мобілізації будуть призначені на нижчі посади;
▪ покращено комплектування Збройних Сил України, Національної гвардії України та інших військових формувань резервістами;
▪ уточнено порядок виконання військово-транспортного обов’язку;
▪ упорядковано питання надання спеціального дозволу на провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею, та надано громадянам України допуск до державної таємниці у разі виникнення кризової ситуації, оголошення рішення про проведення мобілізації або запровадження правового режиму воєнного стану.
Чоловіки віком від 50 до 60 років зобов’язані виконувати ті самі вимоги, що й інші військовозобов’язані. Вони повинні актуалізувати свої військово-облікові дані, повідомляти територіальний центр комплектування про зміну місця проживання або переїзд, а також завжди мати при собі відповідні документи і показувати їх на вимогу правоохоронців.
Крім того, на них поширюються штрафи від ТЦК у разі неявки за повісткою або відмови проходити військово-лікарську комісію.
Нагадаємо, будь-яка особа, яка отримала повістку, повинна у визначений термін звернутися до вказаного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. За ухилення від мобілізації в Україні передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
Джерело