ГОТУЙТЕСЯ — зайдуть в кожний приватний будинок: що шукають
Державна податкова служба України оприлюднила річний план податкових перевірок на 2026 рік. Загалом податківці мають намір провести 4 558 перевірок, що приблизно на 5% менше, ніж було заплановано торік.
Найменша активність очікується на початку року — лише 278 перевірок. Водночас пік перевірок припаде на березень і квітень, тобто весняний період. Про це повідомляє Опендатабот.
Основний фокус контролюючого органу у 2026 році буде спрямований на компанії. На них припадає 78% усіх перевірок, або 3 542 візити податківців.
Ще 1 016 перевірок заплановано щодо фізичних осіб-підприємців.
При цьому кількість так званих «проблемних» суб’єктів господарювання у плані невелика:
- щодо п’яти компаній відкрито справи про банкрутство;
- три підприємства перебувають у стані припинення;
- одна компанія проходить процедуру санації.
Галузі, які перебуватимуть у зоні особливої уваги
Найбільше перевірок у 2026 році припаде на дві галузі — оптову торгівлю та сільське господарство. На кожну з них заплановано близько 21% усіх перевірок.
Третє місце за кількістю перевірок посідає виробництво харчових продуктів — 5% від загального обсягу.
Розподіл перевірок за сферами діяльності
Перевірки компаній Податковою службою у 2026 році розподілилися так:
- Оптова торгівля — 746 (21,1%)
- Сільське господарство та мисливство — 744 (21,0%)
- Виробництво харчових продуктів — 191 (5,4%)
- Торгівля автотранспортом — 152 (4,3%)
- Транспорт — 142 (4,0%)
- Будівництво — 119 (3,4%)
- Роздрібна торгівля — 113 (3,2%)
- Надання фінансових послуг — 108 (3,0%)
- Операції з нерухомістю — 95 (2,7%)
- Інші сфери — 1 132 (32,0%)
Регіони з найбільшою кількістю перевірок
Найактивніше податкова служба працюватиме у столиці та навколишньому регіоні. У Києві та Київській області заплановано 1 067 перевірок.
Далі у переліку регіонів:
- Дніпропетровська область — 372 перевірки;
- Львівська область — 264 перевірки.
Великі компанії у фокусі ДПС
Традиційно у планах Податкової служби — перевірки найбільших компаній країни. У переліках на 2026 рік фігурують підприємства, які входять до лідерів своїх галузей за даними Індексу 2025. Серед них, зокрема, Нафтогаз України, Камет-сталь, МХП, Rozetka та NOVUS.
Підсумковий аналіз
Зменшення загальної кількості перевірок може свідчити про прагнення держави оптимізувати контрольну діяльність та зосередитися на окремих секторах економіки. Водночас концентрація перевірок навесні та підвищена увага до торгівлі й аграрного сектору означають, що бізнесу в цих сферах варто заздалегідь готуватися до планових заходів контролю.
Оприлюднення річного плану дозволяє компаніям оцінити власні ризики та завчасно впорядкувати фінансову і податкову звітність.

Якщо вам сподобалася ця новина, натиснiть “Лайк” i подiлiться нею з iншими!