19 червня — день святого Юди Тадея: що означає це свято і як його правильно провести

Щороку 19 червня православні християни вшановують пам’ять апостола Юди Тадея — одного з найближчих учнів Ісуса Христа. Його не варто плутати з Іудою Іскаріотським. Юда Тадей був вірним послідовником Христа і відомий як заступник у найтяжчих і безнадійних ситуаціях. У народі його вважали святим, до якого звертаються, коли вже, здавалося б, немає виходу.

Хто такий святий Юда Тадей?

Юда Тадей був двоюрідним братом Ісуса, одним із 12 апостолів. Він проповідував християнство в Сирії, Аравії та Месопотамії, навертаючи до віри численні народи. За свою місіонерську діяльність постраждав мученицькою смертю.

У народній традиції його називали «апостолом надії» або «святим останньої надії», бо вірили, що він допомагає тоді, коли вже ніхто інший не може допомогти.

У чому допомагає Юда Тадей?

У важких життєвих ситуаціях, коли людина не знає, куди звернутися
У хворобах, які не піддаються лікуванню
У випадках безробіття або фінансової скрути
У зціленні душевних страждань
У примиренні в родині
Молитва до Юди Тадея
«Святий апостоле Юдо Тадею, вірний слуго й друг Ісуса! Церква шанує тебе і закликає як покровителя у безвихідних обставинах. Помолись за мене, грішного (грішну), щоб я отримав(ла) підтримку й полегшення. Не відвернися від мого прохання, а прийди на допомогу в годину потреби. Амінь.»

Таку молитву читають вранці 19 червня або в будь-який момент, коли на душі важко.

Що потрібно зробити 19 червня
✅ Помолитися за надію та вихід із складної ситуації
✅ Пробачити кривдників і не тримати зла в серці
✅ Зробити добру справу — допомогти тому, хто у відчаї
✅ Утриматися від лайки, заздрості, поганих думок

Народні прикмети на Юду Тадея

Якщо цього дня туман зранку — буде врожай на гриби
Якщо йде дощ — очікується родюче літо
Побачити білу пташку біля дому — до доброї новини або виходу з труднощів
Висновок
День Юди Тадея — це час молитви, очищення серця і надії. У нього звертаються тоді, коли сили закінчуються, коли світ навколо здається ворожим, і хочеться знову повірити, що все буде добре. І віра ця — не марна. Бо той, хто просить щиро — завжди почутий.
Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *